Napisane przez:
Ośrodek NZOZ Leczenie Uzależnień i Detoks Warszawa
Terapeuta Uzależnień: Piotr Strojnowski.
Kategoria: Warto wiedzieć

Udostępnij

Odwyk to szereg działań medycznych i terapeutycznych, które mają pomóc osobie uzależnionej wyjść z nałogu. Może przybierać różne formy, ale najlepsze efekty przynosi leczenie zamknięte. W niewielkim, zupełnie innym środowisku pacjent ma całodobową pomoc, która pozwala przejść przez poszczególne etapy terapii i pokonać nałóg. Leczenie odwykowe pomaga osobom borykającym się z problemem alkoholowym czy narkomanią, uświadomić sobie istotę oraz powagę sytuacji, a także oferuje odpowiednie środki, które pozwolą na nowo stanąć na nogi.

Leczenie odwykowe zamknięte

Jako centrum medyczne zajmujemy się leczeniem uzależnienia od alkoholu etylowego, narkomanii, dopalaczy, lekomanii, hazardu, a także komputera i internetu. Jako centrum medyczne zapewniamy pełną dyskrecję i profesjonalną pomoc osobom, które nie potrafią poradzić sobie z uzależnieniem. Ośrodek odwykowy jest położony niedaleko Warszawy, w cichej, spokojnej okolicy. Zapewniamy odpowiednie świadczenia medyczne. Dzięki doświadczeniu personelu możemy zapewnić kompleksowe leczenie odwykowe na najwyższym poziomie.

Zarówno alkoholizm, jak i narkomania są chorobami, w których proces leczenia liczy się w miesiącach, a czasami nawet latach. Uzależnienia te przyczyniają się do rozpadu relacji międzyludzkich, często są przyczyną zwolnienia z pracy, a także przyczyną zakłócania porządku publicznego i spokoju bliskich osób. Odwyk w ośrodku zamkniętym pod opieką terapeutów pomaga uzależnionemu odzyskać równowagę, harmonię i zdrowie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne.

Jak zgłosić się na leczenie odwykowe?

Wielu osobom wydaje się, że leczenie odwykowe polega na przymusie. Według polskiego prawa na przymusowy odwyk może zostać skierowany chory, po wcześniejszym złożeniu odpowiednio udokumentowanego wniosku do Gminnej Komisji Rozwiązywana Problemów Alkoholowych. Jeżeli doszło do rozpadu życia rodzinnego, demoralizacji małoletnich osób czy systematycznego zakłócania porządku publicznego, to komisja może skierować wniosek do sądu o obowiązkowe leczenie. Postanowienie sądu obliguje chorego do stawienia się w wybranym ośrodku leczenia uzależnień lub rozpoczęcia terapii. Jeżeli nie stawi się na miejscu dobrowolnie, zostanie doprowadzony przez policję. Przymusowy odwyk często dla bliskich oraz samego chorego jest krępującą sytuacją.

Samodzielna decyzja o poddaniu się leczeniu jest trudna i nierzadko wstydliwa. By rozpocząć terapię, należy zgłosić się po pomoc do odpowiedniego ośrodka. W przypadku osób uzależnionych od alkoholu, przyjmowania leków i narkotyków, pacjent najpierw musi przejść przez detoks, którego zadaniem jest odtrucie organizmu. W tym celu podawane są odpowiednie elektrolity i leki, które eliminują pojawianie się takich objawów jak drżenie rąk, wymioty, zimne poty, poczucie lęku, uderzenia gorąca czy ataki paniki. Dopiero po przerwaniu ciągu, można rozpocząć właściwą terapię. Prywatny odwyk w Centrum Medycznym Medjol pozwala na odcięcie się od przeszłości i rozpoczęcie etapu w życiu wolnego od nałogów.

Ile trwa odwyk?

Czas trwania leczenia odwykowego jest bardzo indywidualną kwestią. Proces leczenia jest zależny od stanu pacjenta oraz fazy uzależnienia. Skuteczna terapia musi być rozciągnięta w czasie. Warto mieć na uwadze, że leczenie zamknięte to dopiero początek wychodzenia z nałogu. Po opuszczeniu ośrodka konieczna jest terapia podtrzymująca, a także sesje rodzinne. Pełna terapia może potrwać rok lub dłużej. Pobyt w ośrodku leczenia uzależnień to gwarancja bezpieczeństwa pacjenta, pełna dyskrecja oraz anonimowość. Miejsce usytuowane jest wśród zieleni i lasów, co zapewnia komfort i poczucie prywatności, a także kojąco wpływa na pacjentów. Przygotowane pokoje mają na wyposażeniu wszystko, czego potrzeba do codziennego funkcjonowania. Doświadczony personel dba o ciepłą, przyjazną atmosferę pełną akceptacji. Warto zaufać specjalistom i dać sobie szansę na odzyskanie wolności, a także na nowy start.

O autorze: Piotr Strojnowski

Piotr Strojnowski jest dyplomowanym instruktorem terapii uzależnień. Ukończył Studium Terapii Uzależnień na Uniwersytecie Zielonogórskim w dziedzinie leczenia narkomanii oraz Studium Terapii Uzależnień i Studium Pomocy Psychologicznej w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie.

Skuteczne
leczenie
uzależnień

Już dzisiaj skorzystaj z konsultacji terapeutycznych i przekonaj się o skuteczności programu leczenia Centrum Medycznego Medjol.

Zobacz, co może dla Ciebie zrobić

CENTRUM MEDYCZNE MEDJOL
ODDZIAŁ DETOKSYKACYJNY

Trakt Pułaskiego 15,
05-530 Czersk

OŚRODEK PSYCHOTERAPII
UZALEŻNIEŃ MEDJOL
ODDZIAŁ STACJONARNY

Ostrówek 20,
05-660 Warka (gmina)

BIURO MEDJOL

Domaniewska 17/19 lokal 133
02-672 Warszawa
Call Now Button