prywatny ośrodek uzależnień

Medjol — prywatny ośrodek odwykowy

Każde uzależnienie traktuje się jako chorobę cywilizacyjną, która rzutuje na społeczne, ekonomiczne oraz zdrowotne strefy życia. Niezależnie czy dotyczy nadużywania alkoholu, przyjmowania twardych lub miękkich narkotyków, dopalaczy, zbyt dużej ilości leków, a także niepohamowanej chęci grania w gry hazardowe lub komputerowe, nieleczony problem nawarstwia się i powoduje coraz większe problemy, które mogą dotyczyć nie tylko osoby uzależnionej, ale i rodziny. Poddanie się nałogowi często prowadzi do poważnych chorób, zaburzeń na tle psychicznych, odrzucenia przez resztę społeczeństwo, utratę pracy oraz oszczędności życiowych, a nawet spowodowania groźnego wypadku czy popełnienia samobójstwa. Aby pomóc osobie uzależnionej, niezbędne jest wsparcie najbliższych. Pierwszym etapem wyjścia z nałogu jest bowiem szczera rozmowa z chorym o lękach oraz wątpliwościach, które pchają go do sięgnięcia po używkę oraz uświadomienie go o konsekwencjach nadużywania niebezpiecznych środków czy kompulsywnego grania. Następnie należy podjąć decyzję o specjalistycznym leczeniu – im wcześniej, tym większa szansa wyjścia z nałogu. Ośrodek leczenia uzależnień Medjol to prywatna placówka, oferująca kompleksową terapię odwykową, behawioralną oraz przeciwdziałającą nawrotom. Doświadczona kadra dba o komfort i bezpieczeństwo każdego Pacjenta, wspierając go na każdym etapie walki z uzależnieniem. Postaw na profesjonalną pomoc i odzyskaj kontrolę nad swoim życiem!

Ośrodek terapii uzależnień – etapy leczenia

Uzależnienie od alkoholu, narkotyków, dopalaczy, leków, hazardu oraz gier komputerowych to powszechny problem, który może dotknąć zarówno kobiet, jak i mężczyzn, niezależnie od wieku i zajmowanej pozycji społecznej. Prywatny ośrodek leczenia uzależnień Medjol oferuje profesjonalną pomoc w walce z nałogiem, która daje realne szanse powrotu do normalnego funkcjonowania w codziennych życiu. Terapia podzielona jest na poszczególne etapy, dzięki którym Pacjent ma okazję całkowicie zerwać z uzależnieniem.

Ośrodek odwykowy – terapia stacjonarna

Detoks to bardzo ważny etap leczenia uzależnienia. Odstawienie alkoholu, leków, dopalaczy czy narkotyków pozwala oczyścić organizm z substancji psychoaktywnych oraz toksyn. Prywatny ośrodek odwykowy wdraża poszczególne procedury medyczne, uwzględniające ogólny stan zdrowia chorego.  Zastosowanie tego rozwiązania pod okiem wykwalifikowanej kadry medycznej, wykorzystaniu odpowiednich farmaceutyków i uzupełnianiu niedoborów witamin i elektrolitów pozwala uniknąć niebezpiecznych objawów zespołu odstawienia. Całodobowy ośrodek leczenia uzależnień zapewnia także dużą intensywność zajęć terapeutycznych. Osoby walczące z nałogiem biorą udział w spotkaniach grupowych i indywidualnych z psychologami, psychiatrami oraz psychoterapeutami, którzy pomagają radzić sobie ze stanami napiąć, lękami oraz wyciszyć negatywne emocje. Detoks stosuje się także w przypadku uzależniania od gier hazardowych i komputerowych. W tym przypadku większy nacisk kładzie się na terapię behawioralną. Ośrodek odwykowy Medjol pomaga przejść etap odwyku w łagodny i bezpieczny sposób dla Pacjenta.

Ośrodek uzależnień – zajęcia terapeutyczne

Prywatny ośrodek odwykowy Medjol opracował autorski program zajęć z zakresu psychoedukacji i psychoterapii, których celem jest uświadomienie konsekwencji poddawania się nałogowi, konfrontację z istotnymi faktami z historii życia chorego oraz zmianę postaw i zachowań Pacjenta. Psychologowie, psychiatrzy oraz psychoterapeuci podejmują tematykę radzenia sobie z głodem od substancji psychoaktywnych oraz emocjami, a także asertywności. Ośrodek terapii uzależnień pomaga osobom walczącym z nałogiem wrócić do normalnego funkcjonowania, odbudować relacje z najbliższymi oraz zapobiegać nawrotom choroby. Wymiana doświadczeń pomiędzy uczestnikami spotkania, szczera i otwarta komunikacja oraz wspólne analizowanie problemów pomagają poradzić sobie z poczuciem winy i wstydu. Specjaliści dają również wskazówki jak budować i korzystać z sieci wsparcia. Ośrodek dla uzależnionych stawia na naukę umiejętności niezbędnych do życia w trzeźwości.

Ośrodek leczenia uzależnień – komfortowe warunki terapii

Centrum Medyczne Modjol to prywatny ośrodek leczenia uzależnień alkoholowych, narkomanii, lekomanii czy hazardu, który przede wszystkim stawia na dobro Pacjenta. Czas trwania terapii stacjonarnej uzależniony jest od indywidualnych potrzeb osoby, która chce podjąć walkę z nałogiem. Po 4-tygodniowym pobycie w placówce ewentualną decyzję o przedłużeniu leczenia podejmuje terapeuta na podstawie obserwacji postępów Pacjenta i jego zachowań. Ocenia także jego gotowość emocjonalną do życia w trzeźwości. Terapia stacjonarna może więc przedłużyć się nawet do 2 miesięcy.

Ośrodek odwykowy dla dorosłych zapewnia także pełne wsparcie specjalistów. Leczenie obejmuje indywidualne zajęcia terapeutyczne, a także grupowe w zespołach liczących od 7 do 10 osób. Dzięki niewielkiej liczbie uczestników Pacjentom łatwiej się otworzyć i podzielić się własnymi doświadczeniami. Warto pamiętać, że Centrum Medyczne Medjol to nie tylko ośrodek leczenia problemu alkoholowego. Placówka pomaga również przy uzależnieniu od hazardu, leków, dopalaczy, gry komputerowych oraz narkotyków. U nas każda osoba walcząca z nałogiem znajdzie odpowiednie wsparcie, które zapewni siłę, by wytrwać w trzeźwości.

Ośrodek terapii uzależnień – przygotowanie do życia w trzeźwości

Prywatny ośrodek uzależnień MEDJOL

Walka z nałogiem wymaga od chorego dużo pracy i samozaparcia w postanowieniu. Leczenie przyniesie efekty jedynie, gdy decyzja o jego rozpoczęciu zostanie podjęta samodzielnie. Ośrodek terapii uzależnień zapewnia pełne wsparcie w dążeniu do uporania się z chorobą i utrzymaniu trzeźwości. Doświadczona kadra dobiera metody leczenie odpowiednio do stanu zdrowia Pacjenta, długości i fazy uzależnienia, a także biorąc pod uwagę wyniki badań neurologicznych. Wprowadzane są poszczególne procedury medyczne. Ośrodek leczenie alkoholizmu, narkomanii, lekomanii i innych uzależnień zapewnia bezpieczny proces detoksykacji, czyli odtruwania organizmu Pacjenta. Stan jego zdrowia jest całodobowo monitorowany, co pozwala na szybką i odpowiednią reakcję na każdy niepokojący objaw zespołu odstawienia. Cały proces wsparty jest farmakologią, która łagodzi dolegliwości oraz wspomaga regeneracje organizmu. Ośrodek uzależnień stawia także na terapię behawioralną, ponieważ sedno problemu zazwyczaj leży w sferze emocjonalnej Pacjenta. Poprzez szczerą rozmową oraz analizę zachowań osoba walcząca z nałogiem ma możliwość skonfrontowanie się z różnymi sytuacjami ze swojego życia, które mogły spowodować rozwój choroby oraz destrukcyjną rolę używki w ważnych momentach w kwestii relacji z rodziną i bliskimi, sytuacji zawodowej czy utraty majątku. Wszystkie te działania mają na celu zmianę postaw Pacjenta i przygotowanie go do życia w trzeźwości, gdy opuści ośrodek odwykowy.

Ośrodek leczenia uzależnień – terapia nawrotów

Alkoholizm, narkomania, lekomania i każde inne uzależnienie to choroba przewlekła i praktycznie nieuleczalna. Osoba borykająca się z nałogiem musi wykazać się dużą siłą woli oraz asertywnością, by nie dopuścić do powrotu do przyzwyczajeń. W ramach leczenia ośrodek uzależnień Medjol zapewnia pełne wsparcie Pacjentom, którym udało się zakończyć terapię stacjonarną. Osoby uzależnione mogą przez cały rok korzystać z konsultacji z terapeutami, warsztatów oraz pobytów wzmacniających. Takie działania pomagają wytrwać w abstynencji i radzić sobie z trudnościami nie sięgając po używkę. Prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu, lekomanii, hazardu i narkomanii oferuje także terapię nawrotów, która ma na celu pomoc osobom, które wróciły do nałogu. Obejmuje ona ponowny odwyk, a także udział w psychoterapii, wykorzystującej inne metody oraz techniki. Większy nacisk kładzie się na indywidualne spotkania ze specjalistami i pogłębioną analizę przyczyn powrotu do dawnych przyzwyczajeń. Dzięki temu Pacjent ma okazję zmierzyć się ze swoimi lękami i przygotować się do lepszego radzenia sobie w stresujących momentach. Ośrodek leczenia alkoholizmu i innych uzależnień zapewnia profesjonalne wsparcie na każdym etapie walki z nałogiem. Nasi specjaliści dokładają największych starań, by każda osoba kończąca terapię stacjonarną była gotowa do powrotu do codziennego życia bez uzależnienia. Nie musisz już dłużej szukać, by znaleźć dobry ośrodek leczenia uzależnień. Terapia w Centrum Medycznym Medjol to najlepszy sposób na skuteczną walkę z nałogiem.

CENTRUM MEDYCZNE MEDJOL
ODDZIAŁ DETOKSYKACYJNY

Trakt Pułaskiego 15,
05-530 Czersk

OŚRODEK PSYCHOTERAPII
UZALEŻNIEŃ MEDJOL
ODDZIAŁ STACJONARNY

Ostrówek 20,
05-660 Warka (gmina)

BIURO MEDJOL

Domaniewska 17/19 lokal 133
02-672 Warszawa
Call Now Button