prywatny ośrodek uzależnień

Medjol — prywatny ośrodek odwykowy

Każde uzależnienie traktuje się jako chorobę cywilizacyjną, która rzutuje na społeczne, ekonomiczne oraz zdrowotne strefy życia. Niezależnie czy dotyczy nadużywania alkoholu, przyjmowania twardych lub miękkich narkotyków, dopalaczy, zbyt dużej ilości leków, a także niepohamowanej chęci grania w gry hazardowe lub komputerowe. Nieleczony problem nawarstwia się i powoduje coraz większe problemy, które mogą dotyczyć nie tylko osoby uzależnionej, ale i rodziny. Poddanie się nałogowi często prowadzi do poważnych chorób, zaburzeń na tle psychicznych, odrzucenia przez resztę społeczeństwa, utraty pracy oraz oszczędności życiowych, a nawet spowodowania groźnego wypadku czy popełnienia samobójstwa. Aby pomóc osobie uzależnionej, niezbędne jest wsparcie najbliższych.

Leczenie uzależnień odbywa się etapowo. Pierwszym krokiem do wyjścia z nałogu jest szczera rozmowa z chorym o lękach oraz wątpliwościach, które pchają go do sięgnięcia po używkę oraz uświadomienie go o konsekwencjach nadużywania niebezpiecznych środków czy kompulsywnego grania. Następnie należy podjąć decyzję o specjalistycznym leczeniu – im wcześniej, tym większa szansa wyjścia z nałogu. Ośrodek terapii uzależnień Medjol to prywatna placówka, oferująca kompleksową terapię odwykową, behawioralną oraz przeciwdziałającą nawrotom. Doświadczona kadra dba o komfort i bezpieczeństwo każdego Pacjenta, wspierając go na każdym etapie walki z uzależnieniem. Postaw na profesjonalną pomoc i odzyskaj kontrolę nad swoim życiem!

Leczenie uzależnień w Warszawie

Uzależnienie od alkoholu, narkotyków, dopalaczy, leków, hazardu oraz gier komputerowych to powszechny problem, który może dotknąć zarówno kobiet, jak i mężczyzn, niezależnie od wieku i zajmowanej pozycji społecznej. Prywatny ośrodek leczenia uzależnień Medjol oferuje profesjonalną pomoc w walce z nałogiem, która daje realne szanse powrotu do normalnego funkcjonowania w codziennym życiu. Terapia podzielona jest na poszczególne etapy, dzięki którym Pacjent ma okazję całkowicie zerwać z uzależnieniem.

Ośrodek odwykowy – terapia stacjonarna

Detoks to bardzo ważny etap leczenia uzależnienia. Odstawienie alkoholu, leków, dopalaczy czy narkotyków pozwala oczyścić organizm z substancji psychoaktywnych oraz toksyn. Prywatny ośrodek odwykowy Warszawa wdraża poszczególne procedury medyczne, uwzględniające ogólny stan zdrowia

chorego.  Zastosowanie tego rozwiązania pod okiem wykwalifikowanej kadry medycznej, przy wykorzystaniu odpowiednich farmaceutyków i uzupełnianiu niedoborów witamin i elektrolitów pozwala uniknąć niebezpiecznych objawów zespołu odstawienia. Całodobowy ośrodek terapii uzależnień zapewnia także dużą intensywność zajęć terapeutycznych. Osoby walczące z nałogiem biorą udział w spotkaniach grupowych i indywidualnych z psychologami, psychiatrami oraz psychoterapeutami, którzy pomagają radzić sobie ze stanami napiąć, lękami oraz wyciszyć negatywne emocje. Detoks stosuje się także w przypadku uzależniania od gier hazardowych i komputerowych. W tym przypadku większy nacisk kładzie się na terapię behawioralną. Ośrodek odwykowy Medjol pomaga przejść etap odwyku w łagodny i bezpieczny sposób dla Pacjenta.

Ośrodek terapii uzależnień w Warszawie – terapia

Prywatny ośrodek odwykowy Medjol opracował autorski program zajęć z zakresu psychoedukacji i psychoterapii, których celem jest uświadomienie konsekwencji poddawania się nałogowi, konfrontację z istotnymi faktami z historii życia chorego oraz zmianę postaw i zachowań Pacjenta. Psychologowie, psychiatrzy oraz psychoterapeuci podejmują tematykę radzenia sobie z głodem od substancji psychoaktywnych oraz emocjami, a także asertywności. Ośrodek terapii uzależnień pomaga osobom walczącym z nałogiem wrócić do normalnego funkcjonowania, odbudować relacje z najbliższymi oraz zapobiegać nawrotom choroby. Wymiana doświadczeń pomiędzy uczestnikami spotkania, szczera i otwarta komunikacja oraz wspólne analizowanie problemów pomagają poradzić sobie z poczuciem winy i wstydu. Specjaliści dają również wskazówki, jak budować i korzystać z sieci wsparcia. Ośrodek dla uzależnionych Warszawa stawia na naukę umiejętności niezbędnych do życia w trzeźwości.

Ośrodek leczenia uzależnień – komfortowe warunki terapii

Centrum Medyczne Modjol to prywatny ośrodek uzależnień, w którym każdy przechodzi detoks, a następnie terapię. Mogą zgłosić się chorzy na chorobę alkoholową, zmagający się z uzależnieniem od narkotyków, leków, hazardu czy internetu. Miejsce przede wszystkim stawia na dobro Pacjenta. Czas trwania terapii stacjonarnej uzależniony jest od indywidualnych potrzeb osoby, która chce podjąć walkę z nałogiem. Po 4-tygodniowym pobycie w placówce ewentualną decyzję o przedłużeniu leczenia podejmuje terapeuta na podstawie obserwacji postępów Pacjenta i jego zachowań. Ocenia także jego gotowość emocjonalną do życia w trzeźwości. Terapia stacjonarna może więc przedłużyć się nawet do 2 miesięcy.

Ośrodek odwykowy dla dorosłych zapewnia także pełne wsparcie specjalistów. Leczenie uzależnień obejmuje indywidualne zajęcia terapeutyczne, a także grupowe w zespołach liczących od 7 do 10 osób. Dzięki niewielkiej liczbie uczestników Pacjentom łatwiej się otworzyć i podzielić się własnymi doświadczeniami. Warto pamiętać, że Centrum Medyczne Medjol to nie tylko ośrodek leczenia problemu alkoholowego. Placówka pomaga również przy uzależnieniu od hazardu, leków, dopalaczy, gier komputerowych oraz narkotyków. U nas każda osoba walcząca z nałogiem znajdzie odpowiednie wsparcie, które zapewni siłę, by wytrwać w trzeźwości.

Medjol – prywatny ośrodek uzależnień w Warszawie

Walka z nałogiem wymaga od chorego dużo pracy i samozaparcia w postanowieniu. Leczenie przyniesie efekty jedynie, gdy decyzja o jego rozpoczęciu zostanie podjęta samodzielnie. Poradnia leczenia uzależnień w Warszawie zapewnia pełne wsparcie w dążeniu do uporania się z chorobą i utrzymaniu trzeźwości. Doświadczona kadra dobiera metody leczenia odpowiednio do stanu zdrowia Pacjenta, długości i fazy uzależnienia, a także biorąc pod uwagę wyniki badań neurologicznych. Wprowadzane są poszczególne procedury medyczne. Leczenie alkoholizmu w Warszawie, narkomanii, lekomanii i innych uzależnień zapewnia bezpieczny proces detoksykacji, czyli odtruwania organizmu Pacjenta. Stan jego zdrowia jest całodobowo monitorowany, co pozwala na szybką i odpowiednią reakcję na każdy niepokojący objaw zespołu odstawienia. Cały proces wsparty jest farmakologią, która łagodzi dolegliwości oraz wspomaga regenerację organizmu. Ośrodek uzależnień stawia także na terapię behawioralną, ponieważ sedno problemu zazwyczaj leży w sferze emocjonalnej Pacjenta. Poprzez szczerą rozmową oraz analizę zachowań osoba walcząca z nałogiem ma możliwość skonfrontowanie się z różnymi sytuacjami ze swojego życia, które mogły spowodować rozwój choroby oraz destrukcyjną rolę używki w ważnych momentach w kwestii relacji z rodziną i bliskimi, sytuacji zawodowej czy utraty majątku. Wszystkie te działania mają na celu zmianę postaw Pacjenta i przygotowanie go do życia w trzeźwości, gdy opuści ośrodek odwykowy.

Prywatny ośrodek uzależnień MEDJOL

Ośrodek leczenia uzależnień – terapia nawrotów

Narkomania, lekomania, alkoholizm i każde inne uzależnienie to choroba przewlekła i praktycznie nieuleczalna. Osoba borykająca się z nałogiem musi wykazać się dużą siłą woli oraz asertywnością, by nie dopuścić do powrotu do przyzwyczajeń. W ramach leczenia ośrodek uzależnień Warszawa Medjol zapewnia pełne wsparcie Pacjentom, którym udało się zakończyć terapię stacjonarną. Osoby uzależnione mogą przez cały rok korzystać z konsultacji z terapeutami, warsztatów oraz pobytów wzmacniających. Takie działania pomagają wytrwać w abstynencji i radzić sobie z trudnościami, nie sięgając po używkę. Prywatny ośrodek leczenia, lekomanii, hazardu, alkoholizmu i narkomanii oferuje także terapię nawrotów, która ma na celu pomoc osobom, które wróciły do nałogu. Obejmuje ona ponowny odwyk, a także udział w psychoterapii, wykorzystującej inne metody oraz techniki. Większy nacisk kładzie się na indywidualne spotkania ze specjalistami i pogłębioną analizę przyczyn powrotu do dawnych przyzwyczajeń. Dzięki temu Pacjent ma okazję zmierzyć się ze swoimi lękami i przygotować się do lepszego radzenia sobie w stresujących momentach.

Ośrodek, a następnie poradnia leczenia uzależnień zapewnia profesjonalne wsparcie na każdym etapie walki z nałogiem. Nasi specjaliści dokładają największych starań, by każda osoba kończąca terapię stacjonarną była gotowa do powrotu do codziennego życia bez uzależnienia. Nie musisz już dłużej szukać, by znaleźć dobry ośrodek leczenia uzależnień. Terapia w Centrum Medycznym Medjol to najlepszy sposób na skuteczną walkę z nałogiem. Dzięki niezawodnemu wsparciu możesz ponownie w pełni korzystać z życia. Kompleksowe podejście i pełne zaangażowanie to jedynie początek długiej listy zalet, które mają prywatne ośrodki leczenia uzależnień. Cennik zależy od długości trwania terapii, jej rodzaju, a także metod pracy. Warto skontaktować się z nami, by poznać szczegóły!

Chcesz skorzystać
ze wsparcia ośrodka uzależnień?

Gwarantujemy pełną dyskrecję i anonimowość Oraz zachowanie stosownej intymności świadczeń medycznych!
Dariusz Rozkres
Dariusz Rozkres
2022-11-30
Jestem bardzo wdzięczny za profesjonalnie udzielaną pomoc, wspaniali terapeuci. Dziękuję, wreszcie uwieżylem w siebie.
Tomasz Cynkowski
Tomasz Cynkowski
2022-04-03
Serdeczne podziękowanie dla Osrodka Leczenia Uzależnień Medjol i całego zespołu, za danie mi nadzieji i szansy na nowe lepsze życie. Profesjonalizm, dobre podejście, wsparcie i pomoc lekarzy jest nieoceniona. Lekarze otaczają pacjentów fachową opieką, życzliwością, zrozumieniem i pełnym profesjonalizmem. Chciałbym bardzo podziękować za czas który spędziliśmy razem rozmawiając o moich problemach. Terapia ze mną była trudna za co bardzo dziękuję wszystkim terapeuta, pani terapeutce Dorocie. Pielęgniarki to istne Anioły z poczuciem humoru, które zawsze dodawały otuchy i siły do walki z problemem. Wielkie podziękowanie dla właściciela ośrodka Pana Grzegorza, ośrodek godny polecenia,czysty,położony w spokojnej okolicy,wspaniałe jedzenie, przemiła atmosfera. Podziękowanie dla pana Karola Anioła. Z życzeniami dalszych sukcesów oraz wszelkiej pomyślności wdzięczny pacjent Tomasz Cynkowski z Rodziną.
Galactic War
Galactic War
2021-08-16
Dzięki nim zawdzięczam wszystko co mam!
Best Fruit
Best Fruit
2021-08-16
Nie ma lepszych
hot stupki
hot stupki
2021-07-30
Super klinika! Polecam z całego serca!!!
Marek Klimasz
Marek Klimasz
2021-07-29
Super! Polecam to miejsce z całego serca.
Mich Mich
Mich Mich
2021-03-29
Super warunki i przemiła pomoc terapeutyczna . Doskonale pomagają wrócić do funkcjonowania w zdrowiu fizycznym i psychicznym oraz wzmocnienia własnej samooceny . Grupy wsparcia to najlepsza forma kontaktu po terapii . Bardzo dziękuję i polecam ! ❤
Ania
Ania
2021-01-06
Beznadziejna klinika, przez telefon obiecuje pielęgniarka niewiadomo co, a na miejscu nawet psychiatry niema ani pielegniarki, tylko kucharka.

CENTRUM MEDYCZNE MEDJOL
ODDZIAŁ DETOKSYKACYJNY

Trakt Pułaskiego 15,
05-530 Czersk

OŚRODEK PSYCHOTERAPII
UZALEŻNIEŃ MEDJOL
ODDZIAŁ STACJONARNY

Ostrówek 20,
05-660 Warka (gmina)

BIURO MEDJOL

Domaniewska 17/19 lokal 133
02-672 Warszawa
Call Now Button