15 letnie doświadczenie

Leczenie Uzależnień +48 510 280 121 Ośrodek Detoksykacji +48 780 140 130

Terapia Alkoholowa – Warszawa

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Uzależnienie od alkoholu może mieć bezpośredni wpływ na pogorszenie się jakości życia. W konsekwencji nałogu pojawiają się problemy rodzinne, zawodowe, społeczne i zdrowotne. Niestety, osoby uzależnione często nie są w stanie samodzielnie poradzić sobie z chorobą alkoholową, która jest trudnym przeciwnikiem, dlatego powrót do zdrowia w dużej mierze jest uzależniony od wdrożenia profesjonalnego leczenia. Terapia alkoholowa ma podstawowe znaczenie dla efektywnego procesu zdrowienia, pod warunkiem, że zostanie dopasowana do indywidualnych potrzeb Pacjenta.

Centrum Medyczne MedJol proponuje prywatną zamkniętą terapię alkoholową w warunkach stacjonarnych, dbając o bezpieczeństwo i komfort chorych. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ogromne znaczenie dla alkoholików ma profesjonalna terapia, dlatego w swojej działalności do każdego Pacjenta podchodzimy w spersonalizowany sposób, troszcząc się o jego anonimowość i intymność.

Na czym polega i jak wygląda terapia alkoholowa?

Medjol oferuje możliwość skorzystania z terapii uzależnień alkoholowych realizowanych w zamkniętym ośrodku, dzięki czemu osoba uzależniona funkcjonuje w warunkach odseparowania od swojego środowiska. W wielu przypadkach pierwszym krokiem leczenia alkoholizmu jest detoks, czyli odtruwanie organizmu. Detoks, z uwagi na możliwość pojawienia się zespołu abstynencyjnego, prowadzony jest stacjonarnie, z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań. W czasie detoksu Pacjent znajduje się pod opieką zespołu medycznego, który dba o bezpieczeństwo i skuteczną redukcję uciążliwych dolegliwości mogących towarzyszyć odtruwaniu.

Jak wygląda terapia alkoholowa realizowana przez specjalistów ośrodka MEDJOL? Cały proces terapii alkoholizmu przebiega w atmosferze poszanowania potrzeb Pacjenta i troski o jego komfort. Stacjonarna terapia uzależnienia od alkoholu przebiega w izolacji od świata zewnętrznego, dzięki czemu Pacjentom łatwiej jest zachować abstynencję. Proces leczenia obejmuje grupowe spotkania terapeutyczne. Okres trzeźwości sprzyja natomiast uświadomieniu sobie własnej sytuacji oraz zrozumieniu konieczności sięgnięcia po profesjonalną pomoc. Stacjonarna terapia leczenia alkoholizmu oznacza dla Pacjentów przede wszystkim możliwość zrozumienia wpływu, jaki alkoholizm wywiera na poszczególne płaszczyzny ich życia. Terapeuta od uzależnień alkoholowych ma za zadanie przygotować chorego do funkcjonowania w trzeźwości po opuszczeniu ośrodka.

Po odbyciu terapii alkoholowej w naszym ośrodku pod Warszawą, Pacjenci mogą zdecydować się na kontynuowanie leczenia w ramach weekendowych sesji terapeutycznych. Możliwość odbywania sesji w weekendy pozwala na łatwiejsze dostosowanie ich do indywidualnego grafiku zajęć Pacjenta, po jego powrocie do codziennej aktywności zawodowej lub edukacyjnej i społeczno – towarzyskiej. Przez pierwszy rok po zakończeniu terapii w ośrodku MedJol, uczestnictwo w weekendowych sesjach jest bezpłatne. To wyraz naszej troski o efektywność podejmowanego leczenia i wytrwanie Pacjenta w trzeźwości.

Na czym polega leczenie i terapia nawrotów?

W sytuacji kiedy wystąpiły nawroty picia, zażywania narkotyków, leków lub dopalaczy czy patologicznego hazardu, korzystania z Internetu, grania w gry, konieczne jest ponowne podjęcie leczenia odwykowego. Obejmuje ono detoks, czyli oczyszczenie organzimu z substancji toksycznych oraz ponowny udział w psychoterapii. W ramach terapii nawrotów w Centrum Medycznym MedJol w Warszawie dokonywana jest pogłębiona analiza ponownego pojawienia się objawów choroby i przyczyn, które ją wywołały. Terapia ma na celu wprowadzenie kolejnych metod i technik radzenia sobie z trudnościami i pogłębioną terapię indywidualną.

Terapia nawrotów to również zajęcia wzmacniające dla osób, które zakończyły sukcesem leczenie odwykowe w trybie stacjonarnym w prywatnej klinice MedjJol. Zasadniczym znaczeniem jest zachęcanie absolwentów do wzięcia udziału w dalszej terapii pogłębionej, jak również do pozostania w kontakcie z terapeutami i udziału w warsztatach. Pomoże to w rozwiązaniu swoich szczególnych obaw oraz zapobieganiu nawrotom choroby. Psychoterapeuci podczas terapii nawrotów i spotkań indywidualnych mogą zweryfikować stan psychiczny i fizyczny uzależnionego oraz udzielić pomocy w rozwiązywaniu napotykanych trudności po wyjściu z ośrodka. Wyjście z kliniki odwykowej to początek trudnej drogi życia bez uzależnień. Chorzy muszą niejako na nowo nauczyć się życia w społeczeństwie i radzić sobie w sytuacjach stresowych bez redukcji powstającego napięcia poprzez zachowania patologiczne, które doprowadziły do nałogu. Dlatego też, terapia nawrotów w Centrum Medycznym MedJol odbywa się w trybie ambulatoryjnym i ma na celu pomoc uzależnionym w początkowym okresie życia bez uzależnienia.

Ile trwa terapia alkoholowa?

Leczenie uzależnień w ramach pobytu stacjonarnego w ośrodku Medjol trwa minimum 4 tygodnie. Ostateczny czas trwania terapii alkoholowej w przypadku konkretnego Pacjenta jest jednak ściśle uzależniony od jego indywidualnej sytuacji, dlatego po odbyciu 4-tygodniowej terapii, terapeuta podejmuje decyzję dotyczącą ewentualnego przedłużenia leczenia. Pacjent przez całą dobę znajduję się pod opieką doświadczonej i wyspecjalizowanej kadry, natomiast w ramach terapii uczestniczy w spotkaniach grupowych realizowanych w niewielkich zespołach. Terapia stacjonarna to czas, który pozwala Pacjentowi na to, żeby stanął w obliczu prawdy o swoim uzależnieniu. Decydując się na leczenie alkoholizmu należy mieć świadomość, że w praktyce wychodzenie z nałogu to proces, który potrzebuje czasu.

Przymusowa terapia alkoholowa

Terapia alkoholizmu w naszym ośrodku pod Warszawą jest prowadzona wyłącznie w sytuacji, w której Pacjent zdecyduje się na leczenie uzależnienia od alkoholu całkowicie dobrowolnie. Pacjenci przyjmowani do ośrodka uzyskują informację na temat nieobowiązkowości terapii, dzięki czemu mogą samodzielnie podjąć decyzję dotyczącą dalszego postępowania. Zgłoszenie Pacjentów na oddział ośrodka MedJol możliwe jest zarówno telefonicznie, jak i mailowo.

Czy terapia alkoholowa pomaga?

Alkoholizm wpływa negatywnie na wiele aspektów funkcjonowania człowieka. Terapia dla alkoholików w ośrodku MedJol pod Warszawą to sposób na to, żeby pokonać uzależnienie i rozpocząć nowe życie, w wolności od nałogu. Dla powodzenia terapii bardzo ważne jest podjęcie leczenia w odpowiednim momencie, jak tylko pojawią się symptomy świadczące o nałogu. Terapia alkoholizmu w Centrum Medycznym MedJol prowadzona jest w oparciu o wysokie kwalifikacje i doświadczenie zespołu medycznego oraz terapeutów, co pozwala na osiągnięcie oczekiwanych rezultatów leczenia.

Terapia pogłębiona, jako uzupełnienie terapii stacjonarnej, jest szansą na wytrwanie w trzeźwości i poradzenie sobie z uzależnieniem w środowisku swobodnego dostępu do napojów alkoholowych. Brak rejonizacji sprawia, że w ośrodku MedJol leczenie mogą podjąć osoby z całej Polski oraz zagranicy. W swojej pracy natomiast dbamy o dyskrecję, zachowując wysokiej standardy świadczonych usług. Alkoholizm to choroba, której leczenie jest skomplikowanym procesem. Jednocześnie jednak, umiejętnie przeprowadzona terapia uzależnień umożliwia skuteczne wyjście z nałogu. W swojej pracy wykorzystujemy autorski program leczenia, dostosowany do potrzeb osób uzależnionych od alkoholu, dający bardzo dobre efekty. Dokładamy starań, żeby w jak najwyższym stopniu pomóc Pacjentom w walce z uzależnieniem.

Terapia alkoholowa – cena

Centrum Medyczne MedJol to niepubliczny zakład opieki zdrowotnej, dlatego pobyt w ośrodku jest płatny. W celu uzyskania niezbędnych informacji o cenie oferowanych usług, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu. Pobyt w ośrodku leczenia uzależnień MedJol to gwarancja doskonałych warunków. Pacjentom udostępniane są wygodnie urządzone 1 – 3-osobowe pokoje z łazienkami. Co więcej, w czasie terapii stacjonarnej Pacjenci otrzymują również pełne wyżywienie przygotowywane z troską o zdrową i smaczną dietę. Ośrodek proponuje ponadto dostęp do licznych atrakcji, dzięki którym Pacjenci będą mogli efektywnie zagospodarować swój czas wolny. Dokładamy wszelkich starań, żeby Goście ośrodka czuli się w nim swobodnie i bezpiecznie. Posiadamy, między innymi, siłownię oraz saunę, co dodatkowo umożliwia aktywny wypoczynek.

Lokalizacja Centrum Medycznego Medjol ułatwia bezproblemowy dojazd. Niewielka odległość od Warszawy gwarantuje bliskość węzłów komunikacji publicznej. Pacjenci z obszaru województwa mazowieckiego mogą w razie potrzeby skorzystać z oferowanego przez ośrodek transportu. Koszt dowozu jest uzależniony od odległości. W okolicy znajdują się sklepy ogólnobranżowe, pozwalające na zrobienie potrzebnych zakupów, zakład fryzjerski oraz basen, dzięki czemu Pacjenci mają dostęp do niezbędnych usług.

Ośrodek MedJol jest miejscem, w którym priorytetowe znaczenie mają potrzeby naszych Pacjentów. Rozumiemy, że walka z nałogiem to czas ogromnych wyzwań i ciężka próba, dlatego bardzo duży nacisk kładziemy na to, żeby proces leczenia uzależnień przebiegał w komfortowym oraz bezpiecznym środowisku, jednocześnie bezwzględnie szanując intymność i anonimowość Pacjentów. Terapia w ośrodku jest realizowana w warunkach kontrolowanych przez doskonale wykwalifikowany i doświadczony zespół specjalistów.

Ośrodek Terapii Uzależnień

Ośrodek Terapii Uzależnień

Terapia Uzależnień

Bezpłatne

konsultacje terapeutyczne

Leczenie Uzależnień

CHCESZ SKORZYSTAĆ
ZE WSPARCIA OŚRODKA uzależnień?

Gwarantujemy pełną dyskrecję i anonimowość
oraz zachowanie stosownej intymności świadczeń medycznych!

Ośrodek Leczenia
Uzależnień MEDJOL

Przyborowie 15c
05-530 Czersk

Copyright © 2018 | Mapa strony
+48 510 280 121