Specjalistyczna kadra medyczna oraz uznani terapeuci uzależnień

Centrum Medyczne MEDJOL jest pod opieką wysokiej klasy Specjalistów z imponującym doświadczeniem zdobytym w ośrodkach państwowych i prywatnych. Pracę psychoterapeutów wspierają socjoterapeuci, lekarze psychiatrzy, lekarze interniści, zespół medyczny, dietetyk. Zespół medyczny i terapeutyczny Ośrodka Leczenia Uzależnień MEDJOL towarzyszy pacjentowi w planowaniu zmiany i jej podtrzymywaniu. Dzięki stosowaniu profilaktyki prozdrowotnej, uważności na siebie i otaczający świat, dzięki odkryciu zasobów, nasz Pacjent ma duże szanse na satysfakcjonujące życie.

Polecani terapeuci uzależnień

Ośrodek leczenia uzależnień w trosce
o ciebie i twoich bliskich

Wieloletnie doświadczenia zawodowe nauczyły nas, jak ważne w naszej codziennej pracy jest indywidualne podejście do każdej osoby, ponieważ nie ma dwóch takich samych istot, a historia życia każdej jednostki jest inna, dlatego podchodząc z szacunkiem do indywidualności każdego człowieka i odnosząc się do wiedzy z zakresu uzależnień, skutecznie pomagamy osobom uzależnionym i ich bliskim.

PIOTR „STRUNA” STROJNOWSKI

DOBRY DUCH OŚRODKA - Współzałożyciel i kierownik ośrodka w latach 2017-2020

Był dyplomowanym instruktorem terapii uzależnień. Ukończył Studium Terapii Uzależnień na Uniwersytecie Zielonogórskim w dziedzinie leczenia narkomanii oraz Studium Terapii Uzależnień w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie w dziedzinie leczenia alkoholizmu. W zawodzie terapeuty uzależnień pracował ponad piętnaście lat. Był koordynatorem i założycielem Punktów Konsultacyjnych do Spraw Uzależnień miedzy innymi w Ciechanowie, Mławie czy Pułtusku oraz współzałożycielem i współwłaścicielem Centrum Psychoterapii i Psychoedukacji TOT w Ciechanowie. Ponadto Piotr Strojnowski był konsultantem przy tworzeniu programu terapeutycznego dla osób uzależnionych od narkotyków przez Fundację Batorego. Prywatnie współzałożyciel zespołu DAAB z którym w 1985 roku nagrał debiutancką płytę. W 2018 roku jako STROJNOWY nagrał solową płytę Wolność serc. Do końca swojego życia oddawał się komponowaniu i pisaniu tekstów. Z zawodu był również też złotnikiem. Zmarł 27 listopada 2020 roku po walce z rakiem płuc.

Jolanta Mioduszewska-Buczek

właściciel Centrum Medycznego MEDJOL, lekarz

Grzegorz Buczek

współwłaściciel Centrum Medycznego Medjol

Tomasz Nikiel

kierownik Ośrodka Medjol

Certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Ukończył Instytut Edukacji i Terapii w Poznaniu w dziedzinie leczenia narkomanii i innych środków psychoaktywnych oraz 4-letnie studia psychoterapeutyczne w nurcie psychodynamicznym na UJ w Krakowie. Zdobywał doświadczenie w ośrodkach długoterminowych z osobami dorosłymi jak i młodzieżą. Pracował w ZLO dla Osób Uzależnionych od Alkoholu w Czarnym Borze na oddziale „Z podwójną diagnozą” Prowadził psychoterapię na Oddziale dziennym w Poradni Leczenia Uzależnień w Jeleniej Górze oraz psychoterapię indywidualną. Od 12 lat związany z MONAREM bierze udział w licznych szkoleniach – a swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

Piotr Bartoszewicz

Terapeuta uzależnień

Pracuje z ludźmi uzależnionymi od 15 lat – głównie od substancji psychoaktywnych jak narkotyki, alkohol i tzw. dopalacze. Prowadzi zajęcia grupowe programowe, edukacyjne – odwykowe, społeczności terapeutyczne oraz spotkania indywidualne.

Jagoda Gągoł

Terapeuta uzależnień

Specjalista psychoterapii uzależnień w trakcie procesu certyfikacji, pedagog, pracownik socjalny. Z pacjentami uzależnionymi pracuje od 2019 roku. Prowadzi spotkania grupowe, sesje indywidualne osób uzależnionych od substancji i uzależnień behawioralnych. Ma doświadczenie w prowadzeniu terapii podstawowej oraz pogłębionej. Pracowała również z osobami z niepełnosprawnością fizyczną i intelektualną.

Maja Ruszpel

terapeuta uzależnień

Jestem pedagogiem i terpaeutką uzależnień. Doświadczenia praktyczne w pracy z pacjentem zebrałam pracując jako wolontariuszka na Oddziale Dziennym Terapii Uzależnienia od Alkoholu w Szpitalu Bródnowskim w Warszawie, a także prowadząc badania Oddziale Terapeutycznym w Areszcie Śledczym Warszawa-Białołęka. Współpracowałam z prywatnymi ośrodkami terapii uzależnień. Jestem konsultantką w PIK Warszawa Włochy i Marki gdzie wspieram osoby doświadczające przemocy oraz uzależnione i ich bliskich.

Stale podnoszę swoje kwalifikacje – ukończyłam szkolenie upoważniające mnie do prowadzenia terapii w nurcie Programu Ograniczania Picia, a także warsztat pt. “Integracja doświadczeń psychodelicznych – teoria i praktyka” pod patronatem Polskiego Towarzystwa Psychodelicznego.

Uczestniczyłam w superwizyjnym warsztacie prowadzonym przez Wojciecha Eichelbergera pt. “Kompleks Edypa w gabinecie…” Ukończyłam także Letnią Szkołę Psychoterapii Laboratorium Psychoedukacji; brałam też udział w Grupie Otwarcia prowadzonej przez LPS oraz warsztatach prowadzonych metodą Alexandra Lowena. Ukończyłam szkolenie z Dialogu Motywującego w ramach warsztatu “Profilaktyka i terapia uzależnień behawioralnych – dla terapeutów uzależnień” w Fundacji ETOH.

Anna Jankowska

Lekarz psychiatra, psychoterapeutka

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Obecnie pracuje w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia w Pruszkowie. W trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. W pracy skupiam się na zaufaniu i partnerstwie w relacji z pacjentem, staram się współpracować z psychologami, psychoterapeutami.

Agnieszka
Zadwórna-Kozikowska

Social media: Facebook, Instagram, TikTok.

Specjalista pedagog w dziedzinie Szybkiej Interwencji w Kryzysie z elementami terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach, oraz pracy z lękiem, stresem i trudnymi emocjami u dzieci i młodzieży z podstawami socjoterapii. Arteterapeuta po kursie zakończonym certyfikatem z akredytacją Lubelskiego Kuratora Oświaty, w trakcie studiów podyplomowych na kierunku Terapeuta Rodzinny – Profilaktyka i Terapia Schematów, oraz szkolenia zawodowego w dziedzinie Pedagogika Montessori. Z potrzeby serca społecznik, czynnie wdraża w życie swoje zamiłowania arteterapeutyczne w pracy z dziećmi i młodzieżą. Z zawodu opiekun świetlicy szkolnej i gminnej. Z Centrum Medycznym MedJol związana poprzez prowadzenie socjal mediów.

Adam Płóciennik

Lekarz Medycyny Specjalista Chorób Wewnętrznych i Anestezjolog

W Centrum Medycznym MEDJOL jest kierownikiem Oddziału Detoksykacji. Zapewnia i nadzoruje całodobową, kompleksową opiekę lekarską i monitorowanie stanu zdrowia pacjentów w trakcie ich pobytu w naszej placówce. Swoją wiedzą i doświadczeniem gwarantuje im pełne bezpieczeństwo i komfort.

Agnieszka Strzelczyk

Pielęgniarka zarządzająca zespołem pielęgniarek: Ania, Renia, Ela i Iza

CENTRUM MEDYCZNE MEDJOL
ODDZIAŁ DETOKSYKACYJNY

Trakt Pułaskiego 15,
05-530 Czersk

OŚRODEK PSYCHOTERAPII
UZALEŻNIEŃ MEDJOL
ODDZIAŁ STACJONARNY

Ostrówek 20,
05-660 Warka (gmina)

BIURO MEDJOL

Domaniewska 17/19 lokal 133
02-672 Warszawa
Call Now Button