Napisane przez Piotr Strojnowski.
Kategoria: Detoks

Udostępnij

NASZYM OŚRODKU
DETOKSYKACJI ODTRUWANIE
PO ALKOHOLU PRZEPROWADZAMY
W SPOSÓB KOMPLEKSOWY
W TROSCE O TWOJE
ŻYCIE I ZDROWIE!”

Alkoholizm to przewlekła choroba, która nieleczona może doprowadzić do śmierci. Konieczne zatem jest podjęcie działań, które umożliwią walkę z nałogiem, odzyskanie pełnej kontroli nad życiem i powrót do zdrowia zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Detoks alkoholowy, to pierwszy etap odwyku alkoholowego, którego celem jest odtrucie organizmu z toksycznych substancji. Poalkoholowa detoksykacja organizmu stanowi najtrudniejszą fazę terapii i odwyku dla alkoholika, gdyż wiąże się z wystąpieniem nieprzyjemnych dolegliwości, objawów i skutków ubocznych. Z tego względu, detox przeprowadzany jest zawsze w formie stacjonarnej. W Centrum Medycznym MedJol pacjenci znajdują się pod stałą, całodobową opieką lekarzy, psychologów i psychiatrów, którzy dbają o bezpieczeństwo oraz kompleksowo i profesjonalnie zajmują się każdym przypadkiem uzależnienia. Na czym zatem dokładnie polega detoks alkoholowy, jak wygląda i jak przebiega odtrucie? Ile trwa odtruwanie organizmu? Czy jest to bezpieczny proces?

CO TO JEST DETOKS ALKOHOLOWY?

Alkohol to substancja, która zawiera wiele toksyn. Nadmierne spożycie napojów wysokoprocentowych prowadzi do zatrucia organizmu i zaburzeń w gospodarce jonowo-elektrolitowej, a także niedoborów witamin i minerałów. Detoks alkoholowy to nic innego, jak odtruwanie organizmu. Celem jego jest usunięcie z krwi substancji psychoaktywnych i wszelkich toksyn pochodzących z alkoholu etylowego, które nagromadziły się w organizmie podczas spożywania napojów wyskokowych w nadmiernych ilościach. Co ważne, odtruwanie alkoholowe połączone jest z uzupełnianiem niedoborów witamin i elektrolitów.

 

KIEDY POTRZEBNE JEST ODTRUCIE ALKOHOLOWE?

Odtrucie alkoholowe jest pierwszym etapem odwyku, dlatego też stanowi niezbędny element leczenia alkoholizmu. Detoks zatem potrzebny jest w momencie, kiedy alkoholik podejmie decyzję o wyjściu z nałogu i odzyskaniu kontroli nad własnym życiem. Ponadto, oczyszczenie organizmu z alkoholu jest konieczne w sytuacji pojawienia się dolegliwości, będących wynikiem ciągów alkoholowych. Efektem nadużywania napojów wysokoprocentowych jest między innymi marskość wątroby i padaczka alkoholowa, a jedynym sposobem leczenia i uniknięcia dalszych konsekwencji zdrowotnych, jest odstawienie napojów wyskokowych oraz odtrucie organizmu.

 

NA CZYM POLEGA DETOKSYKACJA ALKOHOLOWA ORGANIZMU?

Odtrucie alkoholowe to proces oczyszczania organizmu ze szkodliwego działania metabolitów alkoholowych oraz pozostałych toksyn. Osoba uzależniona, będąca w przewlekłym ciągu alkoholowym, jest bardzo osłabiona i odwodniona. W wielu przypadkach jej gospodarka elektrolitowa okazuje się być w znacznym stopniu zaburzona.

MedJol oferuje odtrucie alkoholowe, które przeprowadzane jest przy zastosowaniu nowoczesnych metod, będących gwarancją skuteczności i bardzo szybkiego powrotu do pełni sił, psychicznej równowagi oraz do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Detoksykacja alkoholowa obejmuje zarówno regenerację organizmu, polegającą na uzupełnieniu niedoborów płynów oraz elektrolitów, jak i dostarczaniu niezbędnych witamin i mikroelementów, które są wypłukiwane przez nadmierne spożywanie alkoholu. Dobrze dobrany detoks oddziałuje w sposób kompleksowy na wszystkie zaistniałe problemy. Odstawienie alkoholu i detoks organizmu związane są z pojawieniem się zespołu abstynencyjnego, któremu zazwyczaj towarzyszą: drżenie rąk, niepokój, rozdrażnienie, bóle mięśni i ciała, biegunki, zaburzenia pracy serca, wahania ciśnienia oraz bezsenność. Z tego powodu, odtrucie organizmu przeprowadzane jest w prywatnej klinice w Warszawie pod stałą opieką lekarską w oparciu o leczenie farmakologiczne. Wykorzystywane przez MedJol metody, eliminują niebezpieczne i nieprzyjemne objawy wynikające z nagłego odstawienia alkoholu, a także w skuteczny sposób przerywają ciąg alkoholowy. Znaczącym aspektem jest również umiejętność wyciszenia emocji oraz możliwość opanowania stanów nieprzyjemnych napięć.

 

ILE TRWA ODTRUWANIE I DETOKS ALKOHOLOWY?

Czas trwania detoksu poalkoholowego stanowi kwestię indywidualną pacjentów przyjmowanych na oddział leczenia odwykowego MedJol. Detoks może trwać od trzech, do nawet 10 dni. To, jak długo potrwa odtrucie organizmu wpływ ma kilka czynników. Uzależnione jest to od fazy uzależnienia, ale również stanu alkoholika. W zależności od tego jak długo trwały ciągi alkoholowe i alkoholizowanie się oraz w jak dużych ilościach – czas ten jest odpowiednio wydłużony. Nie bez znaczenia jest również to, czy pacjent trafił na odtrucie trzeźwy, czy pod wpływem napojów wysokoprocentowych.

 

CZY DETOKS POALKOHOLOWY JEST BEZPIECZNY?

Podczas odwyku alkoholowego w ośrodku w Warszawie, nasi pacjenci mogą liczyć nie tylko na indywidualne podejście, które jest dostosowane do specyfiki ich oczekiwań oraz do potrzeb w ciągu całego procesu detoksykacji, ale także na pakiet kompleksowych badań, które zagwarantują prawidłowy dobór wsparcia farmakologicznego. Gwarancją bezpiecznego odtrucia alkoholowego bowiem, jest przeprowadzenie szczegółowego wywiadu lekarskiego i szeregu badań, które umożliwią dobranie odpowiednich leków detoksykacyjnych. Co ważne, pacjenci ośrodka odwykowego MedJol znajdują się pod stałą, całodobową opieką lekarzy, którzy dbają o bezpieczeństwo i skuteczność podejmowanej terapii poalkoholowej.

 

DETOKS ALKOHOLOWY – CO DALEJ?

Odtrucie alkoholowe stanowi pierwszy etap długotrwałego leczenia odwykowego uzależnienia od alkoholu. Po oczyszczeniu organizmu z toksycznych substancji konieczne jest podjęcie terapii indywidualnej i grupowej, która aby była skuteczna, musi być rozciągnięta w czasie. Istotne jest również podjęcie terapii podtrzymującej po wyjściu z ośrodka odwykowego MedJol. Warto także poszerzyć indywidualne sesje z psychologiem o spotkania rodzinne, które wpłyną na skuteczność przeprowadzonej terapii. W Centrum Medycznym MedJol dbamy o kompleksową terapię, umożliwiając uzależnionym szybkie wyjście z nałogu i powrót do normalnego życia.

Jesteśmy profesjonalnym wsparciem, przeprowadzamy bezpieczne odtrucia farmakologiczne – detoks alkoholowy, pomożemy odnaleźć i umocnić motywację do zdrowienia oraz zabezpieczymy wsparcie w postaci terapii nawrotów. Centrum Medyczne MedJol znajduje się na terenie Warszawy, w okolicy jest dużo terenów zielonych. Przyjazne warunki wpływają na komfortowe przeprowadzenie detoksykacji i terapii. Zdajemy sobie sprawę z tego, że decyzja o detoksie organizmu jest trudna. Dlatego też, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych pacjentów, zapewniamy pełną dyskrecję i możliwość zgłoszenia mailowego bądź telefonicznego, w każdym przypadku gwarantując szybką reakcję. Terapia leczenia uzależnienia od alkoholu w ośrodku MedJol może rozpocząć się w każdej chwili – jesteśmy do dyspozycji osób, które potrzebują pomocy przez 24h, siedem dni w tygodniu. Co ważne, w ośrodku MedJol nie ma rejonizacji co oznacza, że leczenie mogą podjąć pacjenci nie tylko z Polski, ale również zza granicy. Jeżeli jesteś zainteresowany podjęciem detoksu alkoholowego, ale zastanawiasz się ile kosztuje i jak wyglada terapia – skontaktuj się z nami, udzielimy informacji o cenie i odtruciu organizmu. Gwarantujemy skuteczny detoks i odwyk alkoholowy w Warszawie!

Chcesz skorzystać
ze wsparcia ośrodka uzależnień?

Gwarantujemy pełną dyskrecję i anonimowość Oraz zachowanie stosownej intymności świadczeń medycznych!

Skontaktuj się z nami

Skuteczne
leczenie
uzależnień

Już dzisiaj skorzystaj z konsultacji terapeutycznych i przekonaj się o skuteczności programu leczenia Centrum Medycznego Medjol.

Zobacz, co może dla Ciebie zrobić

CENTRUM MEDYCZNE MEDJOL
ODDZIAŁ DETOKSYKACYJNY

Trakt Pułaskiego 15,
05-530 Czersk

OŚRODEK PSYCHOTERAPII
UZALEŻNIEŃ MEDJOL
ODDZIAŁ STACJONARNY

Ostrówek 20,
05-660 Warka (gmina)

BIURO MEDJOL

Domaniewska 17/19 lokal 133
02-672 Warszawa
Call Now Button