15 letnie doświadczenie
Leczenie Uzależnień +48 510 280 121 Ośrodek Detoksykacji +48 780 140 130

Terapia Uzależnień

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
"Terapia uzależnień dla wielu osób uzależnionych od alkoholu, dopalaczy, narkotyków i leków, jest jak światełko w tunelu. Pozwala wrócić do normalnego życia i na nowo być szczęśliwym człowiekiem.“

Pacjent po ukończeniu całościowej terapii jest objęty całoroczną nieodpłatną opieką – może korzystać czy to z sesji terapii indywidualnej, czy też przyjeżdżać na wzmacniające pobyty weekendowe. W niedzielne dni odwiedzin proponujemy terapię rodzinną/par w ramach kosztów terapii.

Każdy pacjent jest przez nas traktowany indywidualnie, planując razem z nim program psychoterapii. Wychodzimy z założenia, że pacjent jest partnerem i aktywnym uczestnikiem własnej terapii, a jego zaangażowanie jest kluczowe do osiągnięcia celu. Terapeuta, poprzez budowanie dobrej relacji, opartej na towarzyszeniu pacjentowi w przyglądaniu się swojej drodze życiowej wspiera go we wdrażaniu zmian w swoim życiu. Rolą terapeuty jest prowadzenie pacjenta w odpowiednim kierunku, by potrafił on świadomie zobaczyć, w jakiej rzeczywistości funkcjonuje, zrozumiał powód swojego problemu i odnalazł drogę wyjścia.

Terapia alkoholowa czy narkotykowa wygląda bardzo podobnie. Korzystamy z wielu podejść, jednak najbardziej skupiamy się na metodzie poznawczo-behawioralnej, jako najskuteczniejszej, opisanej klinicznie metodzie leczenia uzależnień.

Pracujemy według systemu przekonań pacjenta, powstałych jeszcze w dzieciństwie, ale też kształtującym się również w dorosłym życiu, które to mają ogromny wpływ na jego emocje, myślenie i zachowanie. Podstawą tego jest system rodzinny, panujące w nim role, pakty. Dotarcie do tych przekonań pozwala zdobyć wiarę w siebie i swoje możliwości, wybór kierunku rozwoju i dbałości o siebie i swoich bliskich. Pozwala na rozstanie z destrukcyjnym alkoholem, braniem narkotykami, substancjami psychoaktywnymi lub podejmowaniem zgubnych zachowań

Terapia uzależnień oparta jest na rozmowie motywującej do zmiany. Rezygnujemy z bolesnej konfrontacji - na rzecz dokładnego wglądu we własne życie i motywacji do zmiany. Poprzez zadawanie pytań otwartych, angażowanie pacjenta we własną terapię, pomoc w formułowaniu przez niego problemów, pokonywaniu ambiwalencji i podejmowaniu samodzielnej decyzji uczymy go odpowiednich zachowań dotyczących dalszego życia.

Towarzyszymy pacjentowi w planowaniu zmiany i jej podtrzymywaniu. Stosujemy profilaktykę prozdrowotną, uważanie na siebie i otaczający świat. Dzięki odkryciu własnych zasobów, nasz klient ma duże szanse na satysfakcjonujące życie. Staramy się unikać stygmatyzacji, nie oceniamy pacjenta, a jedynie motywujemy go do zmiany.

W trakcie terapii alkoholowej lub narkotykowej nasi klienci mogą również uczyć się wielu umiejętności takich jak asertywność, odporność na stres i władanie emocjami. Warsztaty te pomagają zwiększyć poczucie kontroli nad życiem oraz uczą stawiania granic i pomagają w budowaniu pozytywnej samooceny.

Pacjent po ukończeniu całościowej terapii jest objęty całoroczną nieodpłatną opieką – może korzystać czy to z sesji terapii indywidualnej, czy też przyjeżdżać na wzmacniające pobyty weekendowe. W niedzielne dni odwiedzin proponujemy terapię rodzinną/par w ramach kosztów terapii.

Ośrodek leczenia i terapii uzależnień MEDJOL znajduje się niedaleko Warszawy, w cichej i spokojnej okolicy. Dzięki temu nic nie zakłóca leczenia i terapii. Panuje u nas miła, przyjazna atmosfera. Terapia prowadzona jest przez doświadczonych psychoterapeutów w komfortowych warunkach.


[widgetkit id="31" name="Icons terapia"]
Ośrodek Terapii Uzależnień

Ośrodek Terapii Uzależnień

Ośrodek Leczenia Uzależnień
Ośrodek Leczenia Uzależnień
Ośrodek Leczenia Uzależnień

Terapia Uzależnień

Bezpłatne

konsultacje terapeutyczne

Leczenie Uzależnień

CHCESZ SKORZYSTAĆ
ZE WSPARCIA OŚRODKA uzależnień?

Gwarantujemy pełną dyskrecję i anonimowość
oraz zachowanie stosownej intymności świadczeń medycznych!

Copyright © 2018 | Mapa strony
Kontakt 24h +