15 letnie doświadczenie

Leczenie Uzależnień +48 510 280 121 Ośrodek Detoksykacji +48 780 140 130

Terapia Uzależnień

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
"Terapia uzależnień dla wielu osób uzależnionych od alkoholu, dopalaczy, narkotyków i leków, jest jak światełko w tunelu. Pozwala wrócić do normalnego życia i na nowo być szczęśliwym człowiekiem.“

Pacjent po ukończeniu całościowej terapii jest objęty całoroczną nieodpłatną opieką – może korzystać czy to z sesji terapii indywidualnej, czy też przyjeżdżać na wzmacniające pobyty weekendowe. W niedzielne dni odwiedzin proponujemy terapię rodzinną/par w ramach kosztów terapii.

Każdy pacjent jest przez nas traktowany indywidualnie, planując razem z nim program psychoterapii. Wychodzimy z założenia, że pacjent jest partnerem i aktywnym uczestnikiem własnej terapii, a jego zaangażowanie jest kluczowe do osiągnięcia celu. Terapeuta, poprzez budowanie dobrej relacji, opartej na towarzyszeniu pacjentowi w przyglądaniu się swojej drodze życiowej wspiera go we wdrażaniu zmian w swoim życiu. Rolą terapeuty jest prowadzenie pacjenta w odpowiednim kierunku, by potrafił on świadomie zobaczyć, w jakiej rzeczywistości funkcjonuje, zrozumiał powód swojego problemu i odnalazł drogę wyjścia.

Terapia alkoholowa czy narkotykowa wygląda bardzo podobnie. Korzystamy z wielu podejść, jednak najbardziej skupiamy się na metodzie poznawczo-behawioralnej, jako najskuteczniejszej, opisanej klinicznie metodzie leczenia uzależnień.

Pracujemy według systemu przekonań pacjenta, powstałych jeszcze w dzieciństwie, ale też kształtującym się również w dorosłym życiu, które to mają ogromny wpływ na jego emocje, myślenie i zachowanie. Podstawą tego jest system rodzinny, panujące w nim role, pakty. Dotarcie do tych przekonań pozwala zdobyć wiarę w siebie i swoje możliwości, wybór kierunku rozwoju i dbałości o siebie i swoich bliskich. Pozwala na rozstanie z destrukcyjnym alkoholem, braniem narkotykami, substancjami psychoaktywnymi lub podejmowaniem zgubnych zachowań

Terapia uzależnień oparta jest na rozmowie motywującej do zmiany. Rezygnujemy z bolesnej konfrontacji - na rzecz dokładnego wglądu we własne życie i motywacji do zmiany. Poprzez zadawanie pytań otwartych, angażowanie pacjenta we własną terapię, pomoc w formułowaniu przez niego problemów, pokonywaniu ambiwalencji i podejmowaniu samodzielnej decyzji uczymy go odpowiednich zachowań dotyczących dalszego życia.

Towarzyszymy pacjentowi w planowaniu zmiany i jej podtrzymywaniu. Stosujemy profilaktykę prozdrowotną, uważanie na siebie i otaczający świat. Dzięki odkryciu własnych zasobów, nasz klient ma duże szanse na satysfakcjonujące życie. Staramy się unikać stygmatyzacji, nie oceniamy pacjenta, a jedynie motywujemy go do zmiany.

W trakcie terapii alkoholowej lub narkotykowej nasi klienci mogą również uczyć się wielu umiejętności takich jak asertywność, odporność na stres i władanie emocjami. Warsztaty te pomagają zwiększyć poczucie kontroli nad życiem oraz uczą stawiania granic i pomagają w budowaniu pozytywnej samooceny.

Pacjent po ukończeniu całościowej terapii jest objęty całoroczną nieodpłatną opieką – może korzystać czy to z sesji terapii indywidualnej, czy też przyjeżdżać na wzmacniające pobyty weekendowe. W niedzielne dni odwiedzin proponujemy terapię rodzinną/par w ramach kosztów terapii.

Ośrodek leczenia i terapii uzależnień MEDJOL znajduje się niedaleko Warszawy, w cichej i spokojnej okolicy. Dzięki temu nic nie zakłóca leczenia i terapii. Panuje u nas miła, przyjazna atmosfera. Terapia prowadzona jest przez doświadczonych psychoterapeutów w komfortowych warunkach.

 

[widgetkit id="31" name="Icons terapia"]
Ośrodek Terapii Uzależnień

Ośrodek Terapii Uzależnień

Terapia Uzależnień

Bezpłatne

konsultacje terapeutyczne

Leczenie Uzależnień

CHCESZ SKORZYSTAĆ
ZE WSPARCIA OŚRODKA uzależnień?

Gwarantujemy pełną dyskrecję i anonimowość
oraz zachowanie stosownej intymności świadczeń medycznych!

Ośrodek Leczenia
Uzależnień MEDJOL

Przyborowie 15c
05-530 Czersk

Biuro Medjol

Domaniewska 17/19 lokal 133 
02-672 Warszawa

Copyright © 2018 | Mapa strony
+48 510 280 121