Złota ikona telefonu

ODDZIAŁ DETOKSYKACJI [24/H]

780 140 130
Ikona telefonu

ODDZIAŁ TERAPII UZALEŻNIEŃ [24/H]

780 140 130
Ikona telefonu

TERAPEUTA DYŻURNY OŚRODKA

510 280 121

Terapia uzależnień w ośrodku Medjol

„Terapia uzależnień dla wielu osób uzależnionych od alkoholu, dopalaczy, narkotyków i leków, jest jak światełko w tunelu. Pozwala wrócić do normalnego życia i na nowo być szczęśliwym człowiekiem.“

Terapia uzależnień

Terapia uzależnień ma pomagać osobom, które borykają się z problemem alkoholowym, narkomanią i lekomanią, hazardem czy uzależnieniem od internetu, gier i komputera. To ważna forma pomocy chorym w każdym wieku. Dzięki regularnej pracy z doświadczonymi specjalistami chory może odzyskać wolność i na nowo czerpać radość z życia. Terapia uzależnień oparta jest na rozmowie motywującej do zmiany. Rezygnujemy z bolesnej konfrontacji – na rzecz dokładnego wglądu we własne życie i motywacji do zmiany. Poprzez zadawanie pytań otwartych, angażowanie pacjenta we własną terapię, pomoc w formułowaniu przez niego problemów, pokonywaniu ambiwalencji i podejmowaniu samodzielnej decyzji, uczymy go odpowiednich zachowań dotyczących dalszego życia.

Terapia alkoholowa czy narkotykowa wygląda bardzo podobnie. Korzystamy z wielu podejść, jednak najbardziej skupiamy się na metodzie poznawczo-behawioralnej, jako najskuteczniejszej, opisanej klinicznie metodzie leczenia uzależnień. Terapia uzależnień alkoholowych lub narkotykowych pozwala naszym podopiecznym nauczyć się wielu umiejętności takich jak asertywność, odporność na stres i władanie emocjami. Warsztaty te pomagają zwiększyć poczucie kontroli nad życiem oraz uczą stawiania granic i pomagają w budowaniu pozytywnej samooceny.

Można wyróżnić różne rodzaje terapii uzależnień, a także skuteczne metody, które pozwalają choremu uporać się z problemami. Ośrodek leczenia i terapii uzależnień oferujemy pobyt w zamkniętym ośrodku MEDJOL, który znajduje się niedaleko Warszawy, w cichej i spokojnej okolicy. Dzięki temu nic nie zakłóca leczenia i terapii. Panuje u nas miła, przyjazna atmosfera. Terapia prowadzona jest przez doświadczonych psychoterapeutów w komfortowych warunkach.

Terapia odwykowa

W wielu przypadkach terapia dla uzależnionych od narkotyków i alkoholu jest poprzedzona detoksem. Jego zadaniem jest odpowiednie oczyszczenie organizmu ze wszelkich toksyn i substancji. Efekty odstawienia w postaci drżenia mięśni, bezsenności, pobudzenia nerwowego czy podwyższonego ciśnienia  wymagają nieustannej obserwacji, dlatego detoks przebiega w warunkach ambulatoryjnych. Jeżeli u chorego wystąpi zespół abstynencyjny, to jego życie może być bezpośrednio zagrożone, dlatego niezbędne jest również leczenie farmakologiczne. Ośrodek terapii uzależnień zadba o odpowiednie wsparcie na każdym etapie. Kolejnym krokiem jest terapia psychologiczna, której celem jest przepracowanie problemów, z którymi boryka się pacjent i odnalezienie przyczyn sięgania po alkohol czy narkotyki.

Jak wygląda terapia leczenia uzależnień?

Każdy pacjent jest przez nas traktowany indywidualnie, planując razem z nim program psychoterapii. Wychodzimy z założenia, że jest on partnerem i aktywnym uczestnikiem własnej terapii, a jego zaangażowanie jest kluczowe do osiągnięcia celu. Terapeuta, poprzez budowanie dobrej relacji, opartej na towarzyszeniu pacjentowi w przyglądaniu się swojej drodze życiowej wspiera go we wdrażaniu zmian w swoim życiu. Rolą terapeuty jest prowadzenie pacjenta w odpowiednim kierunku, by potrafił on świadomie zobaczyć, w jakiej rzeczywistości funkcjonuje, zrozumiał powód swojego problemu i odnalazł drogę wyjścia.

Pracujemy według systemu przekonań pacjenta, powstałych jeszcze w dzieciństwie, ale też kształtującym się również w dorosłym życiu, które to mają ogromny wpływ na jego emocje, myślenie i zachowanie. Podstawą tego jest system rodzinny, panujące w nim role, pakty. Dotarcie do tych przekonań pozwala zdobyć wiarę w siebie i swoje możliwości, wybór kierunku rozwoju i dbałości o siebie i swoich bliskich. Pozwala na rozstanie z destrukcyjnym alkoholem, narkotykami, substancjami psychoaktywnymi lub podejmowaniem zgubnych zachowań. Współpracujemy z profesjonalną kadrą, która stale podnosi swoje kwalifikacje, dzięki czemu terapia prowadzona jest na najwyższym poziomie. Dokładamy wszelkich starań, by pacjenci czuli się bezpiecznie i komfortowo.

Towarzyszymy pacjentowi w planowaniu zmiany i jej podtrzymywaniu bez względu na rodzaje terapii uzależnień. Do każdego chorego podchodzimy indywidualnie. Stosujemy profilaktykę prozdrowotną, kierując uwagę pacjenta na siebie i otaczający go świat. Dzięki odkryciu własnych zasobów, nasz klient ma duże szanse na satysfakcjonujące życie. Staramy się unikać stygmatyzacji, nie oceniamy pacjenta, a jedynie motywujemy go do zmiany.

wpływ substancji uzależniających na organizm

Odwyk narkotykowy

Napisane przez Piotr Strojnowski.

Co to jest odwyk narkotykowy? Leczenie odwykowe uzależnienia od narkotyków to ogół działań, które podejmowane są w celu umożliwienia wyjścia z nałogu. Długotrwałe zażywanie substancji psychoaktywnych powoduje silne uzależnienie psychiczne i fizyczne, dlatego po odstawien...

Kontynuuj czytanie
detoks alkoholowy warszawa Medjol.pl

Odwyk alkoholowy

Napisane przez Piotr Strojnowski.

Co to jest odwyk alkoholowy? Odwyki alkoholowe, czyli leczenie odwykowe, to ogół działań medycznych i psychoterapeutycznych, umożliwiających choremu powrót do pełnej trzeźwości i odzyskania kontroli nad własnym życiem. W początkowej fazie alkoholizmu w walce z nałogiem p...

Kontynuuj czytanie
przyczyny uzależnienia od terapeuty

Terapia nawrotów

Napisane przez Piotr Strojnowski.

NAWRÓT CHOROBY – CO TO JEST? Uzależnienie, czegokolwiek by nie dotyczyło: narkotyków, dopalaczy, alkoholu, hazardu, komputera, Internetu czy gier komputerowych, stanowi chroniczną chorobę. Oznacza to, ze nawet zakończona sukcesem terapia i czasowe wytrwanie w abstynencji...

Kontynuuj czytanie
medjol galeria 024 Medjol.pl

Terapia stacjonarna

Napisane przez Piotr Strojnowski.

NA CZYM POLEGA TERAPIA I LECZENIE STACJONARNE? Terapia stacjonarna polega na leczeniu oraz, w zależności od rodzaju uzależnienia, detoksykacji organizmu w klinice odwykowej. Odwyk w ośrodku zamkniętym umożliwia pełną izolację osób uzależnionych od: alkoholu, narkotyków, ...

Kontynuuj czytanie

Chcesz skorzystać
ze wsparcia ośrodka uzależnień?

Gwarantujemy pełną dyskrecję i anonimowość Oraz zachowanie stosownej intymności świadczeń medycznych!

Skontaktuj się z nami

Skuteczne
leczenie
uzależnień

Już dzisiaj skorzystaj z konsultacji terapeutycznych i przekonaj się o skuteczności programu leczenia Centrum Medycznego Medjol.

Zobacz, co może dla Ciebie zrobić

CENTRUM MEDYCZNE MEDJOL
ODDZIAŁ DETOKSYKACYJNY

Trakt Pułaskiego 15,
05-530 Czersk

OŚRODEK PSYCHOTERAPII
UZALEŻNIEŃ MEDJOL
ODDZIAŁ STACJONARNY

Ostrówek 20,
05-660 Warka (gmina)

BIURO MEDJOL

Domaniewska 17/19 lokal 133
02-672 Warszawa
Call Now Button