Napisane przez Piotr Strojnowski.
Kategoria: Detoks

Udostępnij

„Polecamy skorzystać z naszej oferty, w ramach której jesteśmy w stanie przeprowadzić odtrucie polekowe bezpiecznie, komfortowo i skutecznie.”

Lekozależność to uzależnienie od leków – farmakologicznych środków, które wywołują silne uzależnienie psychiczne i fizyczne. Substancje zawarte w lekach i tabletkach mogą uzależniać w taki sam sposób jak toksyny znajdujące się w alkoholu, narkotykach czy dopalaczach. Najsilniej uzależniają leki uspokajające, dopingujące, nasenne oraz euforyzujące. Zależność lekowa może pojawić się również w wyniku długotrwałego zażywania środków przeciwbólowych i hormonalnych. Detoks polekowy jest niezbędnym elementem skutecznego leczenia i terapii lekomanii. Czym zatem jest detox lekowy? Na czym polega odtruwanie organizmu po lekach w prywatnej klinice leczenia uzależnień MedJol w Warszawie?

CO TO JEST DETOKS POLEKOWY?

Długotrwałe przyjmowanie leków, szczególnie z grupy opioidów, barbituranów czy benzodiazepin, wywołuje silne uzależnienie psychiczne i fizyczne. Dlatego też, nagłe odstawienie lub znaczne ograniczenie ilości przyjmowanych środków, skutkuje pojawieniem się zespołu abstynencyjnego. Lekoman może odczuwać nieprzyjemne, dolegliwe objawy, które w skrajnych przypadkach mogą być groźne dla jego życia i zdrowia. Pojawienie się objawów zespołu odstawiennego wywołuje nieodpartą chęć, a nawet konieczność sięgnięcia po kolejne dawki tabletek. Detoksykacja od leków, nasennych, przeciwbólowych, psychotropowych czy innych, w Centrum Medycznym MedJol w Warszawie odbywa się w formie stacjonarnej i ma na celu oczyszczenie organizmu ze szkodliwych, toksycznych substancji psychoaktywnych.

NA CZYM POLEGA ODTRUCIE ORGANIZMU PO LEKACH?

Detoks polekowy w klinice odwykowej MedJol w Warszawie poprzedzony jest szczegółowym wywiadem lekarskim, którego celem jest ocena stanu psychicznego i fizycznego pacjenta, fazy uzależnienia oraz ustalenie, od jakich leków chory jest uzależniony. Umożliwia to dobranie odpowiedniej terapii farmakologicznej. Detoksykacja organizmu w prywatnym ośrodku odwykowym MedJol polega na stopniowym zmniejszaniu dawek leków, które umozliwią oczyszczenie organizmu z substancji toksycznych. Kolejnym krokiem jest wprowadzanie leku zamiennego. Przeprowadzenie terapii lekowej pozwala poprawić stan somatyczny organizmu: zmniejszyć uczucie drażliwości, polepszyć pamięć, wyeliminować agresję i chwiejność nastrojów, a także oczyścić organy wewnętrzne, szczególnie wątrobę z substratów lekowych. Detoks organizmu po lekach stanowi pierwszy etap terapii i leczenia odwykowego lekomanii.

ILE TRWA DETOKSYKACJA OD LEKÓW?

Odtrucie polekowe różni się od detoksu alkoholowego czy narkotykowego, gdyż nie ma możliwości natychmiastowego odstawienia leków. Nagłe zaprzestanie przyjmowania farmaceutyków mogłoby wywołać szok organizmu i nieprzewidziane reakcje. Dlatego też, detoks polekowy polega na stopniowym zmniejszaniu dawek tabletek i leków. Z tego powodu odtrucie lekowe rozciągnięte jest w czasie. U niektórych pacjentów proces odtruwania polekowego trwa kilka dni, a u innych kilkanaście.

Po długotrwałym nadużywaniu środków przeciwbólowych, nasennych czy psychotropowych warto postawić na profesjonalne leczenie w prywatnej klinice odwykowej. Detoksykacja lekowa to możliwość odzyskania utraconej w trakcie przyjmowania leków siły, a dzięki obecności psychologów i psychoterapeutów – mobilizacji do dalszego leczenia. Cel detoksu polekowego jest taki sam, jak w przypadku odtruwania z narkotyków czy też alkoholu, odzyskanie swojego zdrowia i kontroli nad życiem.

Detoksykacja w Centrum Medycznym MedJol w Warszawie jest nowoczesna, komfortowa oraz zgodna ze światowymi standardami. Dzięki temu, że detoks przeprowadzany jest pod opieką specjalistów, masz pewność pełnego odtrucia organizmu i skutecznego odstawienia zażywanych przez Ciebie leków. Sukces wyjścia z nałogu to przede wszystkim wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu bezpiecznej detoksykacji lekowej, nawet po bardzo długim okresie przyjmowania leków nasennych, psychotropowych i przeciwbólowych. W MedJol możesz liczyć na opiekę psychologa, lekarza i pielęgniarki. W zależności od stanu zdrowia, który oceniany jest przez kompleksowe badania, zostanie dla Ciebie dobrana optymalna metoda odtrucia. Ważnym aspektem jest także czas trwania i metodologia procesu detoksykacji lekowej. MedJol indywidualnie opracowuje je dla każdego pacjenta, przez co regeneracja organizmu oraz redukcja objawów odstawienia odbywają się w sposób niepowodujący zbędnych niedogodności.

Chcesz skorzystać
ze wsparcia ośrodka uzależnień?

Gwarantujemy pełną dyskrecję i anonimowość Oraz zachowanie stosownej intymności świadczeń medycznych!

Skontaktuj się z nami

Skuteczne
leczenie
uzależnień

Już dzisiaj skorzystaj z konsultacji terapeutycznych i przekonaj się o skuteczności programu leczenia Centrum Medycznego Medjol.

Zobacz, co może dla Ciebie zrobić

CENTRUM MEDYCZNE MEDJOL
ODDZIAŁ DETOKSYKACYJNY

Trakt Pułaskiego 15,
05-530 Czersk

OŚRODEK PSYCHOTERAPII
UZALEŻNIEŃ MEDJOL
ODDZIAŁ STACJONARNY

Ostrówek 20,
05-660 Warka (gmina)

BIURO MEDJOL

Domaniewska 17/19 lokal 133
02-672 Warszawa
Call Now Button