15 letnie doświadczenie

Leczenie Uzależnień +48 510 280 121 Ośrodek Detoksykacji +48 780 140 130

Detoks narkotykowy

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
"Detoks po narkotykach przeprowadzamy pod ścisłą kontrolą lekarską i pełną opieką pielęgniarską. Podczas odtrucia narkotykowego pacjent jest dokładnie badany, zarówno pod kątem stopnia zatrucia organizmu jak i występowania chorób współistniejących. Szczegółowa ocena stanu zdrowia pacjenta pozwala na właściwe zastosowanie leków niezbędnych przy odtruciu, a tym samym daje nam gwarancję, iż detoks narkotykowy będzie przebiegać bez komplikacji."

Uzależnienie od narkotyków to przewlekła, chroniczna i potencjalnie śmiertelna choroba, która oddziałując na ośrodkowy układ nerwowy, przyczynia się do zmian nastroju, zachowania, a nawet świadomości. Zażywane przez narkomana środki psychoaktywne stanowią źródło wielu schorzeń, zaburzeń i problemów natury emocjonalnej. Narkomania jest silnym nałogiem, z tego powodu samodzielne wyjście z nałogu nie jest możliwe, konieczna jest pomoc osób trzecich – najbliższego otoczenia i wykwalifikowanych lekarzy. Odtruwanie organizmu z narkotyków związane jest jednak z pojawieniem się nieprzyjemnych dolegliwości i objawów, dlatego detox powinien odbywać się pod stałą opieką lekarską i pielęgniarską. Na czym zatem polega detoksykacja narkotykowa? Jak długo trwa detox ponarkotykowy?

Co to jest detoks narkotykowy?

Narkotyki to substancje psychoaktywne, których długotrwałe zażywanie skutkuje powstaniem silnego uzależnienia fizycznego i psychicznego. Dlatego też, wynikiem nagłego ograniczenia lub odstawienia narkotyków, twardych czy miękkich, jest pojawienie się zespołu abstynencyjnego. Narkoman może odczuwać nieprzyjemne dolegliwości w postaci niepokoju, lęku, dreszczy całego ciała, a także objawy somatyczne, takie jak nudności i wymioty oraz biegunka. Odstawieniu środków psychoaktywnych nierzadko towarzyszą również zaburzenia świadomości i majaczenie. Wynikiem pojawienia się objawów zespołu abstynencyjnego jest nieodparta chęć, a nawet konieczność sięgnięcia po kolejne dawki narkotyków. Detoks organizmu w ośrodku MedJol umożliwia bezpieczne, przeprowadzone w formie stacjonarnej, oczyszczenie organizmu ze szkodliwych, toksycznych substancji psychoaktywnych. Co ważne, detoksykacja jest niezbędnym elementem podjęcia dalszego leczenia odwykowego.

Jak wygląda proces detoksykacji narkotykowej?

Narkomania to przewlekła choroba, która nieleczona może być przyczyną śmierci uzależnionego. Z tego powodu, należy podjąć leczenie, które umożliwi wyjście z nałogu i odzyskanie kontroli nad własnym życiem. W tym celu, konieczne jest podjęcie decyzji o detoksykacji organizmu z substancji psychoaktywnych i zgłoszenie się na oddział Centrum Medycznego MedJol w Warszawie. W prywatnej klinice odwykowej lekarze przeprowadzają szczegółowy wywiad lekarski, którego celem jest uzyskanie informacji co do rodzaju zażywanych narkotyków, od których narkoman jest uzależniony, długości ciągów narkotykowych, a także czasu trwania nałogu. Stanowi to kluczowy element, gdyż umożliwia określenie fazy i stopnia uzależnienia, a także wybór odpowiedniej metody leczenia i dobór leków. Przeprowadzenie wywiadu lekarskiego pozwala na rozpoczęcie detoksu organizmu po narkotykach. Detoksykacja bardzo często związana jest z koniecznością wdrożenia leczenia farmakologicznego. Celem jej jest ustabilizowanie procesów organizmu i przywrócenie prawidłowego działania narządów wewnętrznych, a także ułatwienie uzależnionemu przejścia przez trudny okres odwyku fizycznego. W ośrodku MedJol pacjenci pozostają pod stałą kontrolą lekarską, gdyż podczas detoksu po narkotykach mogą pojawić się nieprzyjemne objawy zespołu odstawiennego. Całodobowa opieka wpływa na zapewnienie pacjentom komfortu i bezpieczne odtrucie organizmu z substancji psychoaktywnych.

Należy wskazać, że odtruwanie organizmu po narkotykach stanowi początek długotrwałego leczenia i powrotu do normalnego życia. Istotne jest jednak to, że prywatny ośrodek MedJol jest dla narkomanów szansą na podjęcie skutecznej walki z nałogiem i całkowitego wyleczenia.

Ile trwa detoks narkotykowy?

W przypadku przeprowadzania odtrucia po narkotykach trudno wyznaczyć jednoznaczne ramy czasowe. To, jak długo potrwa detox organizmu z substancji toksycznych, stanowi indywidualną kwestię narkomana. Zazwyczaj detoksykacja trwa od kilku dni do tygodnia, a w niektórych przypadkach nawet dłużej. Czas trwania detoksu ponarkotykowego uzależniony jest od stanu, w jakim narkoman trafi do Centrum Medycznego MedJol. Nie mniej istotny jest również okres przebywania w nałogu, gdyż odtrucie organizmu w przypadku długoletniej narkomanii wiąże się z wydłużeniem czasu oczyszczania organizmu z toksycznych substancji psychoaktywnych. Kluczowym elementem jest jednak to, od jakich narkotyków – miękkich czy twardych – narkoman jest uzależniony. Jest to niezwykle istotne, gdyż w zależności od rodzaju zażywanych substancji psychoaktywnych – marihuany, kokainy, amfetaminy, heroiny czy dopalaczy – czas i metody detoksykacji są inne.

Proces detoksykacji z narkotyków ma na celu przerwanie ciągu narkotykowego w bezpieczny i komfortowy sposób oraz usunięcie toksyn, które nagromadziły się w organizmie w konsekwencji zażywania różnorodnych substancji psychoaktywnych. Najistotniejszym celem jest więc ustabilizowanie środowiska wewnętrznego tkanek oraz narządów. Detoks ponarkotykowy w MedJol jest w pełni dyskretny i anonimowy. Pierwszym krokiem do zdrowia jest samo dobrowolne poddanie się detoksykacji. Natomiast kolejnym krokiem – podjęcie terapii uzależnienia. Detoks przeprowadzany jest pod ścisłą kontrolą lekarską i pełną opieką pielęgniarską. Podczas wizyty, zostaniesz dokładnie zbadany pod kątem zatrucia organizmu toksynami, jak i występowania chorób współistniejących. Wykorzystywane przed MedJol metody leczenia uzależnień, przyczyniają się do skutecznego usunięcia z organizmu substancji odpowiadających za występowanie zespołu abstynencyjnego oraz do zlikwidowania przymusu zażywania narkotyków. Odtrucie organizmu z narkotyków ma pomóc zredukować nieprzyjemne doznania psychiczne i fizyczne. Odbycie pełnej detoksykacji zagwarantuje znaczą poprawę samopoczucia psychicznego i fizycznego oraz powrót do normalnego funkcjonowania organizmu. Co ważne, sam detoks nie jest w stanie zagwarantować wygranie walki z nałogiem. To właśnie dzięki specjalistycznemu leczeniu i pracy z terapeutami, osoba uzależniona ma bardzo duże szanse pokonać swoją chorobę. Mamy świadomość, że podjęcie decyzji o leczeniu nie jest dla osób uzależnionych od narkotyków łatwe. Dlatego też, wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych pacjentów, umożliwiając mailowe lub telefoniczne zgłoszenie się na detoks i terapię odwykową, gwarantując natychmiastową reakcję. W znajdującym się w Warszawie ośrodku MedJol nie ma rejonizacji, dlatego leczenie mogą podjąć u nas nie tylko osoby z Polski, ale również zza granicy. Dla komfortu naszych pacjentów z województwa mazowieckiego gwarantujemy bezpłatny transport do ośrodka.

Skontaktuj się z nami – poinformujemy Cię o cenie odwyku i procedurach przyjęcia na oddział. Zaufaj naszemu doświadczeniu, pomożemy Ci odzyskać kontrolę nad własnym życiem!

Ośrodek Terapii Uzależnień

Ośrodek Terapii Uzależnień

Terapia Uzależnień

Bezpłatne

konsultacje terapeutyczne

Leczenie Uzależnień

CHCESZ SKORZYSTAĆ
ZE WSPARCIA OŚRODKA uzależnień?

Gwarantujemy pełną dyskrecję i anonimowość
oraz zachowanie stosownej intymności świadczeń medycznych!

Ośrodek Leczenia
Uzależnień MEDJOL

Przyborowie 15c
05-530 Czersk

Biuro Medjol

Domaniewska 17/19 lokal 133 
02-672 Warszawa

Copyright © 2018 | Mapa strony
+48 510 280 121