Napisane przez Piotr Strojnowski.
Kategoria: Detoks

Udostępnij

„Wykonujemy bezpieczne i skuteczne odtrucia po dopalaczach oraz innych niebezpiecznych środkach psychoaktywnych. Zabieg detoksykacji organizmu zatrutego dopalaczami przeprowadzamy pod ścisłą kontrolą medyczną.”

Dopalacze to niebezpieczne substancje psychoaktywne, które wywołują silne uzależnienie psychiczne i fizyczne. Nagłe odstawienie lub znaczne ograniczenie ilości przyjmowanych środków skutkuje pojawieniem się nieprzyjemnych dolegliwości, które są objawem zespołu odstawianego. Dopalacze są stosunkowo nowym „produktem”, przez co trudno jednoznacznie określić rodzaj i charakter szkód, jakie wyrządzają organizmowi uzależnionego. Dodatkowo, dopalacze różnią się składem. Często zawierają nie tylko substancje psychoaktywne, które zostały dokładnie poznane i zbadane, niektóre zawierają śladowe ilości narkotyków, ale również wiele związków, które mogą w wieloraki sposób oddziaływać na ludzki organizm. Powoduje to, że określenie jednoznacznych objawów i skutków, które mogą wystąpić po ich zażyciu jest znacznie utrudnione. Na czym zatem polega detox od dopalaczy? Ile trwa odtruwanie organizmu po dopalaczach?

CO TO JEST DETOKS PO DOPALACZACH?

Detoks po dopalaczach to nic innego jak oczyszczenie organizmu z substancji toksycznych, które zbliżone jest do detoksykacji po narkotykach. Substancje psychoaktywne, które zawarte są w dopalaczach wywołują uzależnienie psychiczne i fizyczne. Dlatego też, ograniczenie, zmniejszenie lub odstawienie dopalaczy wiąże się z wystąpieniem zespołu abstynencyjnego. Z tego powodu detoks po dopalaczach w Centrum Medycznym MedJol odbywa się w formie stacjonarnej, pod opieką wykwalifikowanych i doświadczonych lekarzy. Ich zadaniem jest troska o bezpieczeństwo pacjentów i możliwie bezbolesne, jak najmniej dolegliwe odtrucie organizmu z substancji toksycznych.

NA CZYM POLEGA ODTRUCIE PO DOPALACZACH?

Proces detoksykacji organizmu po dopalaczach ma na celu przerwanie ciągu w bezpieczny i komfortowy sposób oraz usunięcie toksyn, które nagromadziły się w organizmie w konsekwencji zażywania różnorodnych substancji psychoaktywnych. Najistotniejszym celem jest więc ustabilizowanie środowiska wewnętrznego tkanek oraz narządów. Sposób leczenia uzależnienia od dopalaczy musi być dostosowany do rodzaju przyjmowanej substancji psychoaktywnej, czasu zażywania środków, a także od kondycji psychicznej i fizycznej pacjenta. W przypadku silnego uzależnienia od dopalaczy i narkotyków mogą pojawić się zaburzenia psychiczne w postaci urojeń i omamów, stanów depresyjnych i/lub lękowych bądź nadmierne pobudzenie. Detoksykacja organizmu po dopalaczach w takich sytuacjach łączona jest z leczeniem farmakologicznym. W Centrum Medycznym MedJol pacjenci znajdują się pod stałą, całodobową opieką lekarską, która zapewnia bezpieczeństwo i umożliwia podjęcie natychmiastowych reakcji w momencie, kiedy pojawią się jakiekolwiek dolegliwości. Warto podkreślić, że zatrucie dopalaczami wymaga natychmiastowej detoksykacji, gdyż w skrajnych przypadkach może doprowadzić do przegrzania tkanek, zawału, śpiączki, a nawet śmierci. Dodatkowo, detoks po dopalaczach umożliwia uzupełnienie poziomu płynów i elektrolitów. Istotne jest również podanie witamin z grupy B oraz soli mineralnych, które łagodzą objawy zespołu odstawiennego. Leczenie takie wspomaga proces usuwania toksyn z organizmu i przywrócenie równowagi na poziomie metabolicznym.

ILE TRWA DETOKS OD DOPALACZY?

Trudno jednoznacznie określić czas trwania detoksu od dopalaczy. Ze względu na różny skład i działanie substancji psychoaktywnych zawartych w dopalaczach należy zachować szczególną ostrożność podczas procesu odtruwania organizmu i monitorować stan pacjenta. Detoks uzależnionego od dopalaczy uwarunkowany jest również tym, ile czasu trwa narkotyzowanie się i w jakiej fazie uzależnienia znajduje się chory. Nie bez znaczenia jest również fakt, w jakim stanie pacjent dostaje się do prywatnej kliniki MedJol w Warszawie. Należy podkreślić, że detoksykacja po dopalaczach stanowi dopiero początek długotrwałego odwyku i terapii psychoterapeutycznej, która umożliwia uwolnienie się od nałogu i powrót do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie.

Detoks po dopalaczach w MedJol jest w pełni dyskretny i anonimowy. Pierwszym krokiem do zdrowia jest samo poddanie się detoksykacji. Natomiast kolejnym krokiem, podjęcie terapii. Proces detoksykacji przeprowadzany jest pod ścisłą kontrolą lekarską i pełną opieką pielęgniarską. Podczas wizyty, zostaniesz dokładnie zbadany pod kątem zatrucia organizmu toksynami, jak i w przypadku występowania chorób współistniejących. Wykorzystywane przed MedJol metody leczenia uzależnień, przyczyniają się do skutecznego usunięcia z organizmu substancji odpowiadających za występowanie zespołu abstynencyjnego oraz do zlikwidowania przymusu zażywania narkotyków. Odtrucie organizmu z narkotyków ma pomóc zredukować nieprzyjemne doznania psychiczne i fizyczne. Dlatego też, odbycie pełnej detoksykacji zagwarantuje znaczną poprawę samopoczucia psychicznego i fizycznego oraz powrót do normalnego funkcjonowania organizmu. Sam detoks nie jest jednak w stanie zagwarantować wygranie walki z nałogiem. To właśnie dzięki specjalistycznemu leczeniu i pracy z terapeutami, osoba uzależniona ma bardzo duże szanse pokonać swoją chorobę i odzyskać kontrolę nad własnym życiem.

Chcesz skorzystać
ze wsparcia ośrodka uzależnień?

Gwarantujemy pełną dyskrecję i anonimowość Oraz zachowanie stosownej intymności świadczeń medycznych!

Skontaktuj się z nami

  Skuteczne
  leczenie
  uzależnień

  Już dzisiaj skorzystaj z konsultacji terapeutycznych i przekonaj się o skuteczności programu leczenia Centrum Medycznego Medjol.

  Zobacz, co może dla Ciebie zrobić

  CENTRUM MEDYCZNE MEDJOL
  ODDZIAŁ DETOKSYKACYJNY

  Trakt Pułaskiego 15,
  05-530 Czersk

  OŚRODEK PSYCHOTERAPII
  UZALEŻNIEŃ MEDJOL
  ODDZIAŁ STACJONARNY

  Ostrówek 20,
  05-660 Warka (gmina)

  BIURO MEDJOL

  Domaniewska 17/19 lokal 133
  02-672 Warszawa
  Call Now Button