15 letnie doświadczenie
Ośrodek Detoksykacji +48 780 140 130 Leczenie Uzależnień +48 510 280 121

Leczenie uzależnienia od leków

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
""W ramach wysokich kompetencji i wieloletniego doświadczenia posiadanego przez nasz zespół, bazując na naszym autorskim programie - leczymy uzależnienie od leków."

Metodą leczenia uzależnienia od leków w naszym ośrodku jest psychoterapia indywidualna i grupowa, natomiast procedura medyczna wspomagająca psychoterapię jest ukierunkowana na leczenie zespołów abstynencyjnych, oraz równoległe farmakologiczne wsparcie.

Leczenie lekomanii w naszym ośrodku oparte jest na podejściu humanistycznym oraz poznawczo - behawioralnym. Podstawowym celem oferowanego leczenia uzależnienia od leków jest zachowanie trwałej abstynencji, poprawa zdrowia psychicznego i fizycznego oraz nabycie umiejętności niezbędnych do rozwiązywania problemów emocjonalnych i społecznych.

Uzależnienie od substancji nasennych, przeciwbólowych i uspokajających, jest tak samo poważną chorobą, jak alkoholizm czy narkomania. Leczenie lekomanii poprzez terapię jest bardzo trudnym procesem. Organizm, który jest zatruty lekami, wymaga w pierwszej kolejności detoksykacji i oczyszczenia. Prawidłowo przeprowadzona terapia uzależniania od leków pozwala poprawić stan somatyczny: polepszyć pamięć, zmniejszyć uczucie drażliwości, wyeliminować agresję oraz chwiejność nastrojów.

Najczęściej proces leczenia oparty jest na stopniowym zmniejszaniu dawki leku, od którego chory jest uzależniony, a następnie wprowadzeniu leku zamiennego. Lekomania jest to uzależnienie człowieka od leków, które należy odpowiednim momencie zauważyć i leczyć. Taka forma nadużywania często powoduje pewny fizyczny lub psychiczny stan pod wpływem substancji na organizm.

Szybkie tempo i współczesny tryb życia powodują, że ludzie nie szukają przyczyny swoich dolegliwości, a tylko chcą likwidować jej konsekwencje. Na przykład, kiedy nie możemy zasnąć, zamiast pójść do lekarza, sięgamy po tabletki nasenne. Jeśli przez długi czas bezmyślnie stosujemy tego typu środki, mogą one spowodować nawet śmierć, ze względu na niekorzystne działania w połączeniu z innymi lekami. Często tabletki pomagają wielu osobom przetrwać sytuacje stresowe. W roli tych środków występują leki uspokajające i przeciwdepresyjne. Jeśli nadużywa się tego typu leki, można się od nich uzależnić, a także doprowadzić do efektu placebo, który niszczy zdrowie zarówno fizyczne, jak i psychiczne.

Najbardziej pożądaną formą pomocy jest terapia. Dzięki niej osoba chora uzyskuje trwałe i pożądane zmiany w swoim życiu, dzięki którym ma szansę stać się na nowo zdrowa. Podczas pobytu w MEDJOL, pacjenci są pod stałą opieką lekarską i pielęgniarską. Każdy z nich jest szczegółowo diagnozowany, pod względem chorób, które wynikają z nałogu. Osoba uzależniona od leków może liczyć także na konsultacje psychiatryczne oraz na pełną anonimowość. Po zakończeniu terapii każdy z pacjentów otrzymuje dalsze zalecenia terapeutyczne. MEDJOL zapewnia dalszy kontakt z terapeutami i lekarzami oraz kontynuację leczenia w trybie ambulatoryjnym.

Warto zapoznać się również z informacjami odnośnie pierwszych objawów lekomani, przyczyn powstawania uzależnienia oraz ich efektów na naszym blogu poświęconemu lekomanii.

Ośrodek Terapii Uzależnień

Ośrodek Terapii Uzależnień

Ośrodek Leczenia Uzależnień
Ośrodek Leczenia Uzależnień
Ośrodek Leczenia Uzależnień

Terapia Uzależnień

Bezpłatne

konsultacje terapeutyczne

Leczenie Uzależnień

CHCESZ SKORZYSTAĆ
ZE WSPARCIA OŚRODKA uzależnień?

Gwarantujemy pełną dyskrecję i anonimowość
oraz zachowanie stosownej intymności świadczeń medycznych!

Copyright © 2018