Napisane przez:
Ośrodek NZOZ Leczenie Uzależnień i Detoks Warszawa
Terapeuta Uzależnień: Piotr Strojnowski.
Kategoria: Leczenie

Udostępnij

„W ramach posiadanych wysokich kompetencji oraz bazując na autorskim programie leczenia uzależnień, jako jeden z nielicznych ośrodków w Polsce leczymy uzależnienie od dopalaczy u osób dorosłych i młodzieży.”

Dopalacze to nic innego jak legalne narkotyki, które silnie oddziaływają zarówno na zdrowie fizyczne, jak i psychiczne uzależnionego. Są stosunkowo nowym produktem, przez co nie zostały poznane wszystkie skutki i konsekwencje zażywania tych substancji. Określenie szkód dla ludzkiego organizmu dodatkowo utrudnione jest przez różny skład tych specyfików. Dopalacze często zawierają nie tylko substancje psychoaktywne, ale także wiele nieznanych i niebezpiecznych związków, mogących w różny sposób wpływać na ludzki organizm. Dlatego też, zażywnie dopalaczy, wiąże się z pojawieniem się różnorakich objawów i skutków, które w różnym stopniu oddziałują na ludzki organizm. Istotne jest jednak to, że dopalacze, podobnie jaki inne środki psychoaktywne – alkohol, narkotyki czy leki – powodują pojawienie się silnego uzależnienia psychicznego i fizycznego. Z tego powodu, uzależniony w momencie znacznego ograniczenia ilości lub całkowitego odstawienia dopalaczy odczuwa nieprzyjemne dolegliwości zespołu abstynencyjnego. Dyskomfort psychiczny i fizyczny może być złagodzony jedynie poprzez ponowne przyjęcie substancji psychoaktywnych. Z tego powodu, chory nie ma możliwości samodzielnego poradzenia sobie z nałogiem, konieczna jest pomoc wykwalifikowanych lekarzy i specjalistów. Na czym zatem polega leczenie odwykowe? Ile trwa terapia uzależnień od dopalaczy?

NA CZYM POLEGA LECZENIE UZALEŻNIENIA OD DOPALACZY?

Leczenie uzależnienia od dopalaczy to bardzo trudny i długotrwały proces. Wiąże się on nie tylko z koniecznością detoksykacji organizmu z substancji trujących, ale również z podjęciem psychoterapii indywidualnej i grupowej. Niemniej jednak, leczenie odwykowe od dopalaczy w każdym przypadku rozpoczyna się od przeprowadzenia szczegółowego, wnikliwego wywiadu lekarskiego i zdiagnozowania problemu. Jego celem jest ustalenie stanu fizycznego i psychicznego uzależnionego, uzyskanie informacji o rodzaju zażywanych substancji psychoaktywnych, które spowodowały uzależnienie oraz zbadanie poziomu zaawansowania problemu, czyli czasu trwania nałogu i jego fazy. Jest to obowiązkowy element leczenia, który umożliwia podjęcie kolejnego etapu terapii. Na podstawie zebranych informacji lekarze przeprowadzają detoksykację, czyli oczyszczenie organizmu z toksycznych substancji, która nierzadko wspierana jest leczeniem farmakologicznym. Zastosowanie leków ma na celu ustabilizowanie pracy narządów wewnętrznych oraz umożliwienie pacjentowi jak najmniej dolegliwego przetrwania okresu odstawienia substancji psychoaktywnych i pojawiającego się w tym czasie zespołu odstawiennego. Następnym krokiem leczenia uzależnienia od dopalaczy jest psychoterapia indywidualna i grupowa. Celem terapii uzależnienia od dopalaczy jest pokonanie nałogu oraz całkowita abstynencja. Osoby uzależnione uczą się nowych, zdrowych nawyków, które pozwalają im żyć bez sięgania po sztuczne substancje. Podstawą leczenia jest więc obdarzenie chorego wiedzą o podłożu uzależnienia, o specyfice i działaniu konkretnych substancji psychoaktywnych zawartych w dopalaczach, a także o sposobach radzenia sobie z trudnościami i wyjścia obronną ręką w sytuacji pojawienia się pokusy zażycia dopalaczy i powrotu do nałogu.

ILE TRWA LECZENIE PO DOPALACZACH?

Trudno jest jednoznacznie określić czas trwania leczenia od dopalaczy. To, ile będzie trwało leczenie, uwarunkowane jest od stanu pacjenta, który trafia na oddział leczenia odwykowego, rodzaju zażywanych dopalaczy oraz okresu narkotyzowania się niebezpiecznymi substancjami psychoaktywnymi. Warto podkreślić, że na leczenie składa się detoksykacja organizmu z toksyn oraz psychoterapia. Już na etapie detoksu pojawiają się znaczne różnice w czasie trwania terapii, u niektórych detoksykacja trwa kilka dni, a u innych nawet kilkanaście. Ponadto, do okresu leczenia można również zaliczyć udział w terapii nawrotów – wspierającej, po zakończeniu leczenia w trybie stacjonarnym.

 

W prywatnej klinice odwykowej MedJol osoby uzależnione od dopalaczy mają możliwość wyjścia z nałogu i powrotu do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie. Naszym pacjentom oferujemy stałą, 24-godzinną opiekę wykwalifikowanych lekarzy, pielęgniarek i specjalistów, którzy dobierają najbardziej skuteczne leczenie farmakologiczne oraz terapię, by umożliwić szybkie odzyskanie kontroli nad własnym życiem. W Centrum Medycznym MedJol detox i psychoterapia odbywają się w trybie stacjonarnym. Wierzymy bowiem, że tylko takie leczenie uzależnień od dopalaczy jest skuteczną formą walki z uzależnieniem. Ambulatoryjna forma uczestnictwa w terapii oznacza, że chory pozostaje w otoczeniu, które nierzadko przyczyniło się do eksperymentowania z substancjami psychoaktywnymi i rozwoju uzależnienia. Dodatkowo, chorzy mają stały dostęp do dopalaczy, co w przypadku osób, u których pojawia się silny głód, może zakończyć się przerwaniem abstynencji i nasileniem objawów uzależnienia. Z tego powodu w prywatnej klinice odwykowej MedJol w Warszawie nasi pacjenci objęci są stałą opieką wykwalifikowanej kadry, której zadaniem jest nie tylko oczyszczenie organizmu chorego z toksycznych substancji, ale również przepracowaniem przyczyn pojawienia się nałogów, wyeliminowania czynników, które sprzyjają sytuacjom zażywania dopalaczy oraz wypracowaniem psychologicznych mechanizmów radzenia sobie z trudnościami i panowania nad nałogiem. Co ważne, osobom które zakończyły sukcesem leczenie odwykowe oferujemy udział w bezpłatnej terapii nawrotowej, której zadaniem jest wsparcie w wytrwaniu w abstynencji oraz doraźna pomoc psychologiczna i zapobieganie nawrotom choroby.

Centrum Medyczne Medjol to prywatna, specjalistyczna klinika leczenia uzależnień od substancji psychoaktywnych i zaburzeń behawioralnych. W naszym ośrodku zajmujemy się leczeniem nie tylko dorosłych, ale również nieletnich – dzieci i młodzieży. Zdajemy sobie sprawę z tego, że decyzja o podjęciu leczenia i wyjściu z nałogu jest trudna. Dlatego też, wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych pacjentów, oferując możliwość telefonicznego lub mailowego zgłoszenia się na oddział odwykowy w Warszawie. Zapewniamy natychmiastową reakcję i pomoc. Co ważne, w naszej klinice nie ma rejonizacji co oznacza, że leczenie mogą rozpocząć osoby uzależnione z Polski, jak i zza granicy. Dodatkowo, pacjentom z województwa mazowieckiego gwarantujemy bezpłatny transport do kliniki. Podjęcie detoksykacji i psychoterapii w naszym ośrodku to szansa na odzyskanie kontroli nad własnym życiem i powrót do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie.

Chcesz skorzystać
ze wsparcia ośrodka uzależnień?

Gwarantujemy pełną dyskrecję i anonimowość Oraz zachowanie stosownej intymności świadczeń medycznych!

Skontaktuj się z nami

Skuteczne
leczenie
uzależnień

Już dzisiaj skorzystaj z konsultacji terapeutycznych i przekonaj się o skuteczności programu leczenia Centrum Medycznego Medjol.

Zobacz, co może dla Ciebie zrobić

CENTRUM MEDYCZNE MEDJOL
ODDZIAŁ DETOKSYKACYJNY

Trakt Pułaskiego 15,
05-530 Czersk

OŚRODEK PSYCHOTERAPII
UZALEŻNIEŃ MEDJOL
ODDZIAŁ STACJONARNY

Ostrówek 20,
05-660 Warka (gmina)

BIURO MEDJOL

Domaniewska 17/19 lokal 133
02-672 Warszawa
Call Now Button