Napisane przez:
Ośrodek NZOZ Leczenie Uzależnień i Detoks Warszawa
Terapeuta Uzależnień: Piotr Strojnowski.
Kategoria: Terapia uzależnień

Udostępnij

„Proponujemy terapię uzależnień w formie stacjonarnej. Podstawą terapii jest założenie, że każdy człowiek posiada wewnętrzne zasoby, których odpowiednie wykorzystanie pozwoli mu wrócić do zdrowia psychicznego i dobrego funkcjonowania w społeczeństwie. Jesteśmy po to, by pomóc ci znaleźć te zasoby i pokazać, w jaki sposób z nich czerpać.”

Długotrwałe zażywanie substancji psychoaktywnych, takich jak alkohol, narkotyki, leki czy dopalacze, związane jest z pojawieniem się silnego uzależnienia psychicznego i fizycznego. Dodatkowo, u człowieka może wystąpić uzależnienie behawioralne od hazardu, komputera, Internetu i gier komputerowych. Każdy nałóg skutkuje degradacją życia w każdym jego aspekcie, a nad postępującą chorobą uzależniony traci kontrolę. Uniemożliwienie wykonywania określonych czynności lub zażywania substancji związane jest z pojawieniem się nieprzyjemnych dolegliwości i stanu napięcia psychicznego, dlatego chory dąży do ich redukcji. Z tego powodu, uzależnionym ciężko jest uwolnić się od nałogu samodzielnie, konieczna jest pomoc i rozpoczęcie leczenia odwykowego. W prywatnej klinice MedJol w Warszawie przeprowadzamy detoks od substancji psychoaktywnych oraz terapię uzależnień w trybie stacjonarnym. Na czym polega leczenie odwykowe w warunkach stacjonarnych? Ile trwa terapia stacjonarna?

NA CZYM POLEGA TERAPIA I LECZENIE STACJONARNE?

Terapia stacjonarna polega na leczeniu oraz, w zależności od rodzaju uzależnienia, detoksykacji organizmu w klinice odwykowej. Odwyk w ośrodku zamkniętym umożliwia pełną izolację osób uzależnionych od: alkoholu, narkotyków, leków, dopalaczy, hazardu, komputera czy innych substancji oraz uniemożliwia powielanie zachowań, które wywołały uzależnienie. Dzięki temu, chorzy mogą w bezpiecznych warunkach przetrwać najtrudniejszy okres leczenia odwykowego – detoksu oraz terapii indywidualnej i grupowej. W pierwszym okresie po odstawieniu alkoholu, hazardu, narkotyków lub innego czynnika wywołującego nałóg, głód uzależnienia jest najsilniejszy, zaś ryzyko niewytrwania w abstynencji największe. Leczenie uzależnień w trybie stacjonarnym umożliwia kontrolowane zastosowanie farmakologii, dzięki temu objawy związane z odstawieniem nałogu są mniej dolegliwe, a chory może skupić się na terapii. Co ważne, odwykowa terapia stacjonarna, w porównaniu do leczenia ambulatoryjnego, charakteryzuje się znacznie większą skutecznością.

TERAPIA ALKOHOLOWA STACJONARNA

W ośrodku odwykowym MedJol w Warszawie oferujemy stacjonarne leczenie alkoholizmuDetoks alkoholowy związany jest z wystąpieniem zespołu abstynencyjnego, który może stanowić realne zagrożenie dla życia i zdrowia pacjenta. Dzięki leczeniu i terapii w zamkniętej klinice, alkoholicy pozostają pod stałą opieką lekarzy i psychiatrów, którzy dbają o ich bezpieczeństwo dobierając odpowiednie środki i metody terapii alkoholizmu tak, by była ona możliwie jak najmniej dolegliwa, ale skuteczna.

TERAPIA STACJONARNA DLA HAZARDZISTÓW

W stacjonarnym ośrodku leczenia uzależnień MedJol prowadzimy terapię i leczenie hazardzistów. Pracujemy na autorskim programie leczenia hazardu opracowaną przez naszych doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów: psychologów, psychiatrów i psychoterapeutów. Co ważne, jako jeden z nielicznych ośrodków stacjonarnych prowadzimy terapię uzależnień związanych z hazardem. Gwarantujemy, że podjęcie leczenia w prywatnej klinice odwykowej to szansa na odzyskanie kontroli nad nałogiem i powrót do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie.

TERAPIA STACJONARNA – NARKOTYKI

Narkotyki to niebezpieczne substancje psychoaktywne, których zażywanie stanowi realne zagrożenie dla życia uzależnionego. W Centrum Medycznym MedJol oferujemy pomoc narkomanom w wyjściu z nałogu. Stacjonarne leczenie narkomanów w prywatnej klinice obejmuje detox narkotykowy i terapię uzależnienia. Podczas pobytu chorzy znajdują się pod stałą, całodobową opieką lekarzy i specjalistów, którzy dobierają odpowiednią terapię farmakologiczną w celu oczyszczenia organizmu z toksyn oraz wdrażają indywidualne i grupowe sesje z psychoterapeutą. Stacjonarna terapia odwyku narkotykowego jest skuteczną metodą walki z nałogiem i wyjścia z uzależnienia.

 

Terapia stacjonarna jest najskuteczniejszą metodą walki z uzależnieniem. Zapewnia pacjentowi opiekę 24h na dobę oraz intensywne oddziaływania terapeutyczne – indywidualne, grupowe i konsultacje psychiatryczne. Bez wątpienia dla każdej osoby uzależnionej pobyt w ośrodku leczenia uzależnień jest wielkim przeżyciem. Dzięki odpowiedniemu rozplanowaniu dnia oraz realizowanej terapii, chory może odpocząć od dotychczasowego życia i ma czas na poukładanie w głowie wszystkiego od początku.

Centrum Medyczne MedJol zapewnia terapię stacjonarną z noclegiem oraz wyżywieniem. Czas pobytu w ośrodku może trwać 4 lub 8 tygodni i jest uzależniony od stanu zdrowia oraz możliwości pacjenta. To doskonały czas na poznanie siebie i odbudowanie relacji oraz własnych wartości.

Terapia stacjonarna to najbardziej intensywna forma terapii uzależnień, którą zaleca się nie tylko osobom podejmującym pierwsze kroki leczenia, ale także tym, którzy od dłuższego czasu nie zażywają szkodliwych substancji. Należy być świadomym, że nawet długotrwała abstynencja niepoparta zrozumieniem samego siebie, nie poprawi kondycji psychicznej osoby uzależnionej i nie zlikwiduje problemów rodzinnych oraz emocjonalnych.

Chcesz skorzystać
ze wsparcia ośrodka uzależnień?

Gwarantujemy pełną dyskrecję i anonimowość Oraz zachowanie stosownej intymności świadczeń medycznych!

Skontaktuj się z nami

Skuteczne
leczenie
uzależnień

Już dzisiaj skorzystaj z konsultacji terapeutycznych i przekonaj się o skuteczności programu leczenia Centrum Medycznego Medjol.

Zobacz, co może dla Ciebie zrobić

CENTRUM MEDYCZNE MEDJOL
ODDZIAŁ DETOKSYKACYJNY

Trakt Pułaskiego 15,
05-530 Czersk

OŚRODEK PSYCHOTERAPII
UZALEŻNIEŃ MEDJOL
ODDZIAŁ STACJONARNY

Ostrówek 20,
05-660 Warka (gmina)

BIURO MEDJOL

Domaniewska 17/19 lokal 133
02-672 Warszawa
Call Now Button