Skip to main content

Tomasz

Nikiel

Psychoterapeuta watszawa
Poradnia

Psy­cho­terapia

Po­radnia
Psycho­terapii

Uzależnie­nia Zabu­rze­nia Wiedza Os­obowość Metody Konsultacje Terapia Gabinet Leczenie Porady

Człowiek zagubiony, zwraca się przeciko sobie. Staje się własnym wrogiem.
Psychoterapia łagodzi ten konflikt i daje siłę
do zaprzyjaźnienia się z samym sobą.

Poradnia Psychoterapii Uzależnień i Zabużeń Osobowości Medjol została stworzona z myślą o niesieniu pomocy osobom uzależnionym, zagubionym, szukającym specjalistycznych porad terapeutycznych w związku z zaburzeniami, pomocy psychologicznej lub diagnostyki psychiatrycznej. MEDJOL - Poradnia Psychoterapii pod Warszawą to miejsce dyskretne, w którym można czuć się niezobowiązująco i bezpiecznie.

Nasz doświadczony zespół specjalistów pomaga osobom dorosłym rozwiązywać problemy z uzależnieniami, oraz pokazuje jak pokonywać trudności życia codziennego. Prowadząc psychoterapie wierzę, że rozmowa stanowi pierwszy, a także najważniejszy krok do poznania problemów Pacjenta. Niemalże w każdym przypadku, rozmowa podczas sesji w poradni psychoterapii, jest kluczem do udzielenia skutecznej pomocy.

Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie i skupiamy się na jego potrzebach i problemach wspólnie wyznaczając cele. Wiemy, jak ważne są nastrój oraz komfort psychiczny. Dlatego nasi pacjenci potrafią nie tylko otworzyć się, ale co najważniejsze – zaufać doświadczonym specjalistom z którymi współpracuję w ramach działalności naszej poradni. W podwarszawskiej poradni prowadzimy terapię dla par, terapie małżeńska, jak również terapię rodzinną.

W życiu każdego z nas zdarzają się chwile załamania, zwątpienia i słabości. Nie każdy jest w stanie poradzić sobie w takich sytuacjach samodzielnie. Bardzo często w takich sytuacjach coraz więcej ludzi sięga po dodatkowe bodźce, które mają poprawić samopoczucie lub pomóc uporać się z nieoczekiwanymi problemami. Często ucieczką przed trudnościami staje się alkohol, narkotyki oraz leki. Niestety jest to złudna droga, poprzez nadużywanie substancji psychoaktywnych takich jak narkotyki, leki psychotropowe oraz picie alkoholu można się uzależnić, i niezbędna okazuje się pomoc specjalisty psychoterapii uzależnień oraz podjęcie właściwej formy psychoterapii - ambulatoryjna terapia uzależnień w poradni psychoterapii lub wyspecjalizowanej placówce stacjonarnej - Ośrodek Leczenia Uzależnień. Pomoc poradni psychoterapii uzależnień to początek drogi, podczas której skonfrontujesz się ze swoimi problemami i odnajdziesz klucz do akceptacji samego siebie.

Sięganie po alkohol narkotyki oraz leki, podczas chwil słabości to pułapka, w którą bardzo łatwo wpaść nadużywając środki psychoaktywne. Jednak samodzielne wyjście z pułapki uzależnienia może okazać się trudne i często niemożliwe. Jeśli Ty lub osoba Tobie bliska cierpi z powodu uzależnienia od alkoholu lub śrdków psychoaktywnych, izoluje sie, jest obca dla siebie i otoczenia? Rani osoby najbliższe? Jeśli widzisz że traci chęci do życia i czujesz, że nie potrafi ochronić siebie przed sobą samym? Wiedz że Przed nią długa i ciężka podróż, ale dzięki mojemu wsparciu i zespołu rekomendowanych specjalistów poradni oraz ośrodka leczenia uzależnień, droga w którą będziemy wkraczać nie będzie samotna i bezcelowa. Już teraz możesz sięgnąć po właściwą pomoc. Terapia Uzależnień pozwoli zrozumieć mechanizmy kierujące sięganiem po alkohol i środki psychoaktywne, dotrzeć do źródła problemu, by przygotować, poprzez psychoterapię osobę potrzebującą pomocy w walce z uzależnieniem na głęboką osobistą przemianę. Niezależnie od tego czy jesteś gotowy podjąć pierwsze kroki w stronę życia wolnego od uzależnienia, czy też osoba Tobie bliska potrzebuje specjalistycznego wsparcia i motywacji do podjecia leczenia odwykowego poprzez psychoterapię uzaleznień. Pozostaję do Twojej dyspozycji i pomogę Tobie w podjęciu właściwych kroków.

Leczenie uzależnień może wydawać się trudne i skomplikowane, i takie jest. Uzależnienie wymaga wielowymiarowego leczenia, prowadzonego przez zespół specjalistów psychoterapii uzależnień, lekarzy specjalistów w tym psychiatrów, oraz psychologów. Leczenie uzależnień to również leczenie chorób współistniejących. Bez kompleksowego wsparcia, można przegrać walkę o życie i zdrowie. Musisz wiedzieć że na końcu tej drogi, odkryjemy prawdziwą nagrodę – dzień spędzony na trzeźwo w gronie osób bliskich. Pamiętaj, poprzez indywidualnie dobraną metodę leczenia będziesz w stanie osiągnąć bardzo wiele i odzyskasz kontrolę nad swym życiem.

Pora­dnia Psycho­terapii
Uzależ­nień

Zmagasz się z nałogiem? Jesteś współuzależniony? Osoba Tobie biska ma problem z alkoholem, narkotykami bądź lekami? W Ośrodku Leczenia Uzależnień MEDJOL otrzymasz kompleksową pomoc, wsparcie i zrozumienie, nie zależnie od tego czy zmagasz się z uzaleznieniem od alkoholu czy środków psychoaktywnych takich jak narkotyki oraz leki. Od wielu lat skutecznie pomagamy również osobom z problematyką DDA, uzależnionym od hazardu, seksu i Internetu.

Prowadzimy indywidualne oraz grupowe psychoterapie uzależnień i konsultacje dla osób używających substancji w sposób ryzykowny. Organizujemy warsztaty dla osób współuzależnionych i terapie przeciwdziałania nawrotom dla osób które już poddały się stacjonarnej terapii uzależnień.

Jeśli pacjent wymaga kompleksowego leczenia uzależnień poprzez motywację, detoks i terapię stacjonarną, z powodzeniem zatroszczymy się o to by mu pomóc.

Decyzja o rozpoczęciu psychoterapii uzależnień nie powinna być powodem do wstydu. Troska o siebie i o bliskich to przejaw dojrzałości i odpowiedzialności. Konsultacja w Poradni Psychoterapii MEDJOL, to pierwszy krok w procesie zdrowienia. To najlepszy prezent, jaki możesz podarować nie tylko samemu sobie, ale również swoim bliskim.

Ośrodek Leczenia Uzaleznień

Psychoterapia uzależnień i współuzależnienia oraz terapia zaburzeń osobowości, prowadzona jest przez zespół psychoterapeutów i lekarzy specjalistów w kierowanej przezemnie prywatnej placówce odwykowej. Ośrodek Terapii Uzależnień MEDJOL to legalnie działająca jednostka medyczna posiadająca status NZOZ, dzięki temu nasi Pacjenci mają gwarancję jakości podejmowanych świadczeń medycznych. W ramach struktury Centrum Medycznego MEDJOL działa Poradnia Psychoterapii Uzależnień oraz Zaburzeń Osobowości. Oddział Detoksykacji - Detoks Warszawa przeporowadzający odtrucia organizmu dla osób będących pod wpływem wszelkich substancji psychoaktywnych, pod całodobową opieką wykwalifikowanej kadry medycznej; detoks alkoholowy oraz detoks po narkotykach. Centrum Medyczne MEDJOL jako jedna z nielicznych prywatnych placówek oferujących odtrucia organizmu, może pochwalić się pozycją lidera w dziedzinie leczenie lekomanii popartą wieloletnim doświadczeniem kadry lekarzy specjalistów przeprowadzających bezpieczne odtrucia polekowe - detoks po lekach.

By zapewnić naszym Pacjentom najwyższy poziom świadczeń stacjonarnego i ambulatoryjnego leczenia uzależnień, Centrum Medyczne NZOZ MEDJOL w 2018 roku, oddało do dyspozycji Pacjentów stacjonarny ośrodek psychoterapii uzależnień, gdzie poprzez całodobowe wsparcie zespołu terapeutycznego, w dedykowanych i komfortowych warunkach Pacjenci przechodzą stacjonarną terapię uzależnienia od alkoholu, narkotyków, leków oraz hazardu i gier internetowych.

Artykuły i porady (14)

Tomasz Nikiel Psychoterapeuta
Psychoterapia jest niezwykle skutecznym narzędziem w leczeniu różnych zaburzeń emocjonalnych i uzależnień. Głównym celem psychoterapii jest pomoc pacjentom w lepszym zrozumieniu ich własnych myśli, uczuć i zachowań, aby poprawić ich zdolność do radzenia sobie
z wyzwaniami życiowymi.

Aby to osiągnąć, otworze się na Twoje myśli, uczucia i zachowania, które są przyczyną Twoich problemów. Dzięki procesowi psychoterapii w kierowanej przezemnie poradni zyskasz wgląd we własne zachowanie i nauczysz się nowych sposobów radzenia sobie z wyzwaniami, przed którymi będziesz stawał. W rezultacie wsparcie zespołu poradni psychoterapii może Tobie pomóc osiągnąć większe poczucie zadowolenia z życia i spełnienia.

Wyjdźiesz poza negatywne wzorce myślenia


Psychoterapia Warszawa

Przygotuję Cię
na głęboką osobistą przemianę!