Alkoholizm to choroba, która dotyka osobę uzależnioną i jej rodzinę. Jest to stan, w którym traci się  kontrolę nad ilością spożywanego alkoholu, co prowadzi do uszkodzenia organów wewnętrznych, a także problemów w sferze zawodowej, rodzinnej, społecznej i finansowej. Leczenie alkoholizmu wymaga w pierwszej kolejności detoksu (odtrucia), a następnie wdrożenia różnych metod terapeutycznych, jak na przykład zajęcia indywidualne czy grupowe. Istnieją również organizacje i grupy wsparcia, takie jak Anonimowi Alkoholicy, które pomagają osobom uzależnionym od alkoholu. Najlepsze efekty daje jednak leczenie alkoholizmu w ośrodku zamkniętym, najlepiej z dala od domu i bodźców, które wywołały problem.

Prywatny ośrodek – leczenie alkoholizmu w Warszawie

Leczenie alkoholizmu to proces, który wymaga indywidualnego podejścia do każdego pacjenta. Jednym z najważniejszych kroków w leczeniu jest przyznanie się chorego, że problem istnieje. Wyrażenie chęci wprowadzenia zmian jest kolejnym krokiem, który należy podjąć. Dopiero wtedy można rozpocząć poszukiwania ośrodka, który oferuje detoks alkoholowy, wsparcie psychologiczne i terapeutyczne.

W Warszawie istnieje wiele placówek zajmujących się terapią osób uzależnionych. Jedną z takich placówek w Warszawie jest ośrodek leczenie alkoholizmu Medjol. Oferuje profesjonalne leczenie problemu alkoholowego oraz innych uzależnień, w tym narkomanii, lekomanii, hazardu czy uzależnień od internetu i gier komputerowych. Terapia alkoholowa prowadzona jest przez doświadczonych i certyfikowanych specjalistów, których zadaniem jest znaleźć właściwą formę leczenia.

Detoks alkoholowy Warszawa

Pierwszym krokiem w leczeniu alkoholizmu jest zazwyczaj detoks, czyli proces oczyszczania organizmu z alkoholu i podreparowanie zdrowia na tyle, na ile to możliwe. Odwyk może trwać od kilku dni do kilku tygodni i wymaga stałego monitorowania przez personel medyczny. Proces odstawienia jest trudny i może być niebezpieczny, dlatego wymaga wsparcia farmakologicznego. W trakcie odstawienia mogą wystąpić takie objawy jak zawroty głowy, nudności, drżenie rąk i innych części ciała, zwiększona częstość akcji serca i ciśnienia krwi, bóle głowy, wymioty, potliwość, depresja, bezsenność itd. Odwyk Warszawa w ośrodku zamkniętym to zatem bezpieczne rozwiązanie.

Długość trwania detoksu zależy od wielu czynników, jak na przykład stopień uzależnienia od alkoholu, długość okresu nadużywania, obecność innych chorób i ogólny stan zdrowia danej osoby. W ośrodku każdy pacjent ma kompleksową opiekę podczas procesu detoksykacji, dzięki czemu każdy etap przynosi dobre rezultaty. Detoks Warszawa jest pierwszym krokiem w leczeniu uzależnienia od alkoholu!

Leczenie alkoholizmu Warszawa – dlaczego Medjol?

Po zakończeniu detoksu pacjent powinien rozpocząć terapię. Regularne sesje mają pomóc w odnalezieniu przyczyn uzależnienia, znalezieniu odpowiedzi na trudne pytania i przezwyciężeniu

emocjonalnych, psychologicznych i społecznych barier. Dzięki temu każdy pacjent może poczuć się komfortowo i ponownie stanąć na nogi.

  • Doświadczenie i kompetencje potwierdzone certyfikatami,
  • Opieka medyczna przez całą dobę,
  • Odwyk alkoholowy bezpieczny dla organizmu,
  • Odpowiednio dobrana terapia, która przynosi dobre rezultaty,
  • Ciche i spokojne miejsce, otoczone zielenią z dala od miasta,
  • Czas wolny – siłownia, spacery, sauna,
  • Pacjent zawsze na pierwszym miejscu.

Terapia alkoholowa Warszawa

W Warszawie działa wiele ośrodków, które oferują różne formy terapii, w tym terapię indywidualną, grupową oraz rodzinną. Dobór odpowiedniej zaleca specjalista. Terapia indywidualna jest skierowana do osób, które potrzebują bardziej indywidualnego podejścia i są skłonne do otwierania się przed jednym terapeutą. Terapia grupowa skupia się natomiast na pracy w grupie i wymianie doświadczeń między pacjentami. Pozwala to na uzyskanie potrzebnego wsparcia od innych ludzi.  Terapia rodzinna jest skierowana do osób, których alkoholizm wpłynął na rodzinę i relacje między członkami. Najczęściej jest formą kontynuacji terapii leczenia alkoholizmu już po opuszczeniu ośrodka. Odwyk alkoholowy w Warszawie to jeden z etapów odzyskiwania zdrowia. Nie bez znaczenia jest również wsparcie ze strony bliskich. Osoby uzależnione od alkoholu często potrzebują pomocy w przełamywaniu powstałych barier, dlatego też ważne jest, by rodzina, partner, partnerka czy znajomi okazali wsparcie emocjonalne i motywacyjne już po zakończeniu terapii w ośrodku zamkniętym.

CENTRUM MEDYCZNE MEDJOL
ODDZIAŁ DETOKSYKACYJNY

Trakt Pułaskiego 15,
05-530 Czersk

OŚRODEK PSYCHOTERAPII
UZALEŻNIEŃ MEDJOL
ODDZIAŁ STACJONARNY

Ostrówek 20,
05-660 Warka (gmina)

BIURO MEDJOL

Domaniewska 17/19 lokal 133
02-672 Warszawa
Call Now Button