W przypadku osób uzależnionych jedną z najważniejszych decyzji jest ta o podjęciu leczenia. Istnieje wiele możliwości, ale najlepsze efekty przynosi terapia w zamkniętym ośrodku, gdzie z dala od toksycznego środowiska, pokus i dawnych znajomych można w pełni poświęcić całą uwagę na pracę nad sobą. W drodze do osiągnięcia sukcesu i odzyskania kontroli nad własnym życiem naszym Pacjentom towarzyszą specjaliści – terapeuci i lekarze, którzy zapewniają bezpieczne odtrucie i efektywną terapię indywidualną lub grupową.

Leczenie uzależnień Łódź

Najważniejszym krokiem jest zdanie sobie sprawy z powagi problemu, a następnie podjęcie decyzji o odpowiednim leczeniu. Osoba uzależniona nie poradzi sobie sama z nałogiem, dlatego konieczne jest znalezienie odpowiedniej placówki, która udzieli mu pomocy, odpowiednich wskazówek i wskaże drogę do pracy nad sobą. Otoczenie jest istotne nie tylko dla uzależnionego, ale także dla jego bliskich. Wybierając prywatny ośrodek leczenia uzależnień Łódź, warto postawić na ten z dala od domu. Dzięki temu można osiągnąć najlepsze efekty. Bez dostępu do czynnika wywołującego uzależnienie, osób zachęcających do pozostania w nim czy problemów, które je generują, znacznie łatwiej spojrzeć na swoje życie z odpowiedniej perspektywy i podjąć walkę o lepszą przyszłość. Pierwszym krokiem jest przeprowadzenie detoksu. Trwa on zwykle kilka dni. Dzięki niemu można stopniowo usunąć z organizmu czynnik, który wywołuje uzależnienie, czyli alkohol, lek czy inną substancję psychoaktywną. Podczas  odtrucia może wystąpić tak zwany zespół abstynencyjny, który objawia się drgawkami, bólem głowy, drżeniem, potami, a często także agresją. Nagłe odstawienie może skutkować szeregiem innych dolegliwości, doprowadzić do zapaści lub nawet śmierci. Po przeprowadzeniu detoksu rozpoczyna się terapia uzależnień (Łódź) z fachowcem. W trakcie sesji można odnaleźć właściwą drogę do zdrowia.

Kto powinien zgłosić się na leczenie w ośrodku

Terapia uzależnień jest przeznaczona dla wszystkich osób, które czują, że zaczynają tracić kontrolę nad swoim życiem lub całkowicie przestali panować nad swoim zachowaniem. W ośrodku Medjol każdy dorosły człowiek znajdzie spokój ducha i odpowiednie narzędzia do codziennej walki z przeciwnościami. Terapia uzależnień powinna być świadomą decyzją, a nie naciskiem wywołanym przez bliskich. Osoby pragnące porzucić nałóg i rozpocząć ponownie życie wolne od uzależnień, mają duże szanse na powrót do zdrowia. Zmiana w zachowaniu jest zauważalna już po kilku pierwszych sesjach. Po zakończeniu terapii zaleca się podtrzymywanie jej efektów i regularne uczęszczanie na spotkania w pobliżu miejsca zamieszkania.

Kiedy zgłosić się do ośrodka leczenia uzależnień?

Im wcześniej uzależniony zgłosi się po pomoc, tym większa szansa na szybsze rozumienie, jakie konsekwencje może nieść silne uzależnienie. Na terapię powinien udać się każdy, kto czuje, że traci kontrolę nad swoim życiem, niezależnie od płci, zawodu, który wykonuje czy statusu społecznego. Zadaniem terapii jest odnalezienie przyczyn problemów i wskazanie pacjentowi odpowiednich narzędzi, technik, które pozwolą skutecznie uporać się z uzależnieniem. Ile trwa leczenie uzależnień? Czas trwania terapii w ośrodku zamkniętym jest zindywidualizowany i zależy od tego, jak długo trwa nałóg. Szacunkowo jest to około 8-12 tygodni. Po zakończeniu leczenia warto poszukać terapii uzależnień w pobliżu domu lub skorzystać z turnusów terapii podtrzymującej, które trwają kilka dni.

Oddział terapii uzależnień 780 140 130

Terapeuta dyżurny ośrodka 510 280 121

Co warto wiedzieć o ośrodku?

Medjol to prywatny, zamknięty ośrodek leczenia uzależnień w Łodzi , który każdego dnia pomaga w walce z uzależnieniem od alkoholu, leków, narkotyków, dopalaczy, hazardu, a także internetu i gier komputerowych. Leczenie uzależnień Łódź powinno odbywać się z dala od gwaru miasta. Znacznie łatwiej jest podnieść się w cichej okolicy, pozbawionej intensywnych bodźców i znajomych, z którymi wcześniej spożywało się alkohol czy zażywało narkotyki. Na terenie ośrodka znajduje się duży ogród, siłownia oraz sauna. Z powodzeniem można znaleźć również różne pasje, które pomagają odsunąć myśli, które odpływają w kierunku kieliszka czy grania w karty.

Jeśli borykasz się z problemem uzależnienia, czujesz, że tracisz kontrolę nad własnym życiem i coraz bardziej zatracasz się w graniu lub piciu to oznaka, by jak najszybciej zgłosić się po pomoc. Pamiętaj, że uświadomienie sobie istnienia problemu to pierwszy krok do walki o lepsze jutro. Empatyczna kadra i cicha okolica sprawiają, że każdy może czuć się bezpiecznie. Leczenie uzależnień to jedyny krok do odzyskania wiary w siebie, swoje możliwości i radości z życia.

Chcesz skorzystać
ze wsparcia ośrodka uzależnień?

Gwarantujemy pełną dyskrecję i anonimowość Oraz zachowanie stosownej intymności świadczeń medycznych!

  CENTRUM MEDYCZNE MEDJOL
  ODDZIAŁ DETOKSYKACYJNY

  Trakt Pułaskiego 15,
  05-530 Czersk

  OŚRODEK PSYCHOTERAPII
  UZALEŻNIEŃ MEDJOL
  ODDZIAŁ STACJONARNY

  Ostrówek 20,
  05-660 Warka (gmina)

  BIURO MEDJOL

  Domaniewska 17/19 lokal 133
  02-672 Warszawa
  Call Now Button