Uzależnienie prowadzi do problemów na wielu płaszczyznach – zawodowej, rodzinnej, a często generuje także konsekwencje finansowe i spore długi. Z każdego uzależnienia można jednak wyjść. Jest to możliwe dzięki odpowiedniej terapii. Największą skuteczność gwarantuje leczenie uzależnień Lublin w ośrodku zamkniętym, w którym terapeuci pomagaj na każdym kroku walki z nałogami. Empatyczna kadra daje szansę każdemu, kto wpadł w nałóg i chce z niego wyjść.

Terapia uzależnień Lublin

Ośrodek leczenia uzależnień w Lublinie to bezpieczne miejsce, w którym osoby zmagające się z uzależnieniami od alkoholu, narkotyków, dopalaczy, gier komputerowych czy hazardu mogą odnaleźć właściwą drogą do życia pozbawionego nałogów. Każdy z pacjentów ma zapewnioną odpowiednią  opiekę i narzędzia do codziennej pracy nad sobą. Ośrodek leczenia uzależnień Medjol praktykuje indywidualnie podejście do każdego pacjenta. Dzięki temu podopieczni czują nieustanne wsparcie. Odpowiednio dobrana przez fachowców metoda leczenia gwarantuje dobre efekty w postaci przewartościowania swojego życia.

Jak wygląda leczenie?

Warto pamiętać, że problem uzależnienia od narkotyków, dopalaczy, alkoholu, internetu czy hazardu dotyczy coraz większej liczby osób. Jako profesjonalny ośrodek leczenia uzależnień Lublin oferujemy detoks (odtrucie), który pozwala pozbyć się z organizmu toksycznych substancji w kontrolowany sposób, by uchronić pacjenta przed przykrymi skutkami odstawienia, a także odpowiednio dobraną terapię grupową lub indywidualną. Jej celem jest pokonanie nałogu i nauka życia w trzeźwości, bez nałogowego grania w gry komputerowe czy hazardowe. Terapeuci przekazują pacjentom narzędzia i techniki, które pomagają wytrwać bez nałogu.

Kiedy udać się na terapię?

Leczenie uzależnień powinno być samodzielną decyzją. Poszczególne symptomy mogą się różnić w zależności od stopnia zaawansowania nałogu. Do najpowszechniejszych objawów uzależnienia można zaliczyć głód, który sprawia, że uzależniony odczuwa przymus przyjmowania danej substancji czy wykonywania określonych czynności. Z biegiem czasu następuje wzrost tolerancji na zażywany środek.

Osoba uzależniona często stosuje szereg mechanizmów obronnych, zaprzecza istnieniu problemu, szuka wymówek, a także podporządkowuje swój plan dnia do grania w kasynie czy na komputerze, picia czy zażywania różnych preparatów. Pojawiają się różnego rodzaju wymówki, kłamstwa, manipulacje. Im bardziej zaawansowane stadium uzależnienia, tym więcej wymówek, agresji, drażliwości, dezorganizacji, braku kontroli i ograniczenia kontaktów. Dochodzi również do porzucenia pracy zawodowej, zainteresowań, a w skrajnych przypadkach również domu. Leczenie uzależnień fizycznych i behawioralnych to proces, który pozwala się uwolnić i na nowo odzyskać wiarę w siebie.

Oddział terapii uzależnień 780 140 130

Terapeuta dyżurny ośrodka 510 280 121

Ośrodek leczenia uzależnień Medjol

Budynek ośrodka mieści się w cichej i spokojnej okolicy, w otoczeniu lasów, z dala od zgiełku miasta. To pierwszy atut tego miejsca. Placówka oferuje odpowiednio wyposażone pokoje, jadalnię do wspólnych posiłków, siłownię, saunę, duży ogród, a także salę do spotkań. Terapia uzależnień może przebiegać w formie indywidualnej lub grupowej. Wnętrza są przytulne, a okolica spokojna, dzięki czemu każdy pacjent może przyczynić się komfortowo. W ramach leczenia każdy otrzymuje indywidualne zalecenia, w przypadku uzależnień od różnego rodzaju substancji psychoaktywnych lub alkoholu pacjent musi przejść również detoks. Odtrucie pozwala na usunięcie z organizmu środków w bezpieczny sposób. Nagłe odstawienie alkoholu czy leków wywołuje nieprzyjemne dolegliwości związane z syndromem odstawienia. Kontrolowane odtrucie pozwala przejść przez ten etap, nie wywołując kolejnych uszczerbków na zdrowiu. Drugim etapem jest odpowiednia terapia uzależnień, która pozwala zrozumieć mechanizm działania uzależnienia. Podczas sesji ze specjalistą pacjent odkrywa źródło problemu i uczy się, jak reagować w poszczególnych sytuacjach.

Uzależnienie, niezależnie od tego, czy dotyczy alkoholu, narkotyków czy hazardu wywołuje poważne skutki zdrowotne, psychiczne, społeczne, rodzinne. Może prowadzić do konsekwencji prawnych, rodzi problemy w życiu zawodowym, niszczy relacje i zdrowie psychiczne oraz fizyczne. Odzyskanie panowania nad własnym życiem to długi proces, który wymaga regularnego uczęszczania na terapię, także po zakończeniu leczenia w ośrodku. W ośrodku Medjol każdy może odnaleźć drogę do lepszego życia. Warto dać sobie drugą szansę. Jeżeli bliska osoba nadużywa alkoholu, zwiększyła dawkę na przyjmowane leki lub nadużywa substancji psychoaktywnych to odpowiedni czas, by zaproponować pomoc lub poważnie zająć się swoim zdrowiem. Wielu osobom już pierwsza sugestia bliskiej osoby pozwala zmotywować się do walki z uzależnieniem. Skontaktuj się Ośrodkiem Leczenia Uzależnień Medjol!

Chcesz skorzystać
ze wsparcia ośrodka uzależnień?

Gwarantujemy pełną dyskrecję i anonimowość Oraz zachowanie stosownej intymności świadczeń medycznych!
Dariusz Rozkres
Dariusz Rozkres
2022-11-30
Jestem bardzo wdzięczny za profesjonalnie udzielaną pomoc, wspaniali terapeuci. Dziękuję, wreszcie uwieżylem w siebie.
Tomasz Cynkowski
Tomasz Cynkowski
2022-04-03
Serdeczne podziękowanie dla Osrodka Leczenia Uzależnień Medjol i całego zespołu, za danie mi nadzieji i szansy na nowe lepsze życie. Profesjonalizm, dobre podejście, wsparcie i pomoc lekarzy jest nieoceniona. Lekarze otaczają pacjentów fachową opieką, życzliwością, zrozumieniem i pełnym profesjonalizmem. Chciałbym bardzo podziękować za czas który spędziliśmy razem rozmawiając o moich problemach. Terapia ze mną była trudna za co bardzo dziękuję wszystkim terapeuta, pani terapeutce Dorocie. Pielęgniarki to istne Anioły z poczuciem humoru, które zawsze dodawały otuchy i siły do walki z problemem. Wielkie podziękowanie dla właściciela ośrodka Pana Grzegorza, ośrodek godny polecenia,czysty,położony w spokojnej okolicy,wspaniałe jedzenie, przemiła atmosfera. Podziękowanie dla pana Karola Anioła. Z życzeniami dalszych sukcesów oraz wszelkiej pomyślności wdzięczny pacjent Tomasz Cynkowski z Rodziną.
Galactic War
Galactic War
2021-08-16
Dzięki nim zawdzięczam wszystko co mam!
Best Fruit
Best Fruit
2021-08-16
Nie ma lepszych
hot stupki
hot stupki
2021-07-30
Super klinika! Polecam z całego serca!!!
Marek Klimasz
Marek Klimasz
2021-07-29
Super! Polecam to miejsce z całego serca.
Mich Mich
Mich Mich
2021-03-29
Super warunki i przemiła pomoc terapeutyczna . Doskonale pomagają wrócić do funkcjonowania w zdrowiu fizycznym i psychicznym oraz wzmocnienia własnej samooceny . Grupy wsparcia to najlepsza forma kontaktu po terapii . Bardzo dziękuję i polecam ! ❤
Ania
Ania
2021-01-06
Beznadziejna klinika, przez telefon obiecuje pielęgniarka niewiadomo co, a na miejscu nawet psychiatry niema ani pielegniarki, tylko kucharka.

CENTRUM MEDYCZNE MEDJOL
ODDZIAŁ DETOKSYKACYJNY

Trakt Pułaskiego 15,
05-530 Czersk

OŚRODEK PSYCHOTERAPII
UZALEŻNIEŃ MEDJOL
ODDZIAŁ STACJONARNY

Ostrówek 20,
05-660 Warka (gmina)

BIURO MEDJOL

Domaniewska 17/19 lokal 133
02-672 Warszawa
Call Now Button