Uzależnienia kładą się cieniem na życiu nie tylko samego chorego, ale całej jego rodziny. Mowa tu nie tylko o kwestiach finansowych, gdy uzależniony zatraca się w nałogu, tracąc pracę i źródło dochodów. Życie w rodzinie, którą tworzy osoba uzależniona, bywa wielokrotnie przyczyną problemów, z którymi w przyszłości borykają się dzieci uzależnionego. Warto podkreślić, że na leczenie nigdy nie jest za późno. Jeśli utraciłeś kontrolę nad swoim życiem, skontaktuj się z ośrodkiem odwykowym Medjol.

Terapia uzależnień Piaseczno

Leczenie uzależnień to pracochłonny proces, który wymaga wytrwałości i odwagi, by dotrzeć do problemu, wydarzenia lub traumy, która przyczyniła się szukania ukojenia w alkoholu, narkotykach, hazardzie lub grach. Dlatego najlepiej jest przeprowadzić go w zamkniętym ośrodku, w którym kadra medyczna całodobowo monitoruje stan Pacjentów. Ośrodek leczenia uzależnień w Piasecznie i okolicach, który położony jest w Czersku pod Warszawą, zatrudnia specjalistów z dziedziny psychiatrii, chorób wewnętrznych, terapeutów uzależnień oraz wykwalifikowany zespół pielęgniarek. Wszystko po to, by świadczyć najwyższej jakości opiekę podczas całego procesu leczenia. Czersk oddalony jest od Piaseczna o około 20 minut jazdy samochodem, ale na życzenie naszych pacjentów oferujemy przetransportowanie ich z Piaseczna do naszej placówki.

Centrum Medyczne Medjol

Medjol to prywatny, zamknięty ośrodek, który pomaga w walce z różnego rodzaju uzależnieniami. W naszej placówce specjalistyczną pomoc otrzymują zarówno uzależnieni od alkoholu, narkotyków, leków i dopaminy, jak i walczący z uzależnieniami behawioralnymi, czyli z nałogowym graniem lub hazardem. Jeśli borykasz się jednym z tych problemów i czujesz, że utraciłeś kontrolę nad własnym życiem, jak najszybciej rozpocznij leczenie uzależnień. To bardzo istotne, by chory sam stwierdził, że stan, w jakim się znalazł, wymaga specjalistycznej pomocy. Jeśli leczenie uzależnień Piaseczno rozpocznie się w wyniku nacisku ze strony bliskich i nie będzie zgodne z wolą chorego, to nie zakończy się sukcesem. Podczas pobytu w ośrodku Pacjent będzie musiał zmierzyć się ze swoimi słabościami i aby wytrwać w trzeźwości, niezbędna jest silna, wewnętrzna wiara we własne siły.

Oddział terapii uzależnień 780 140 130

Terapeuta dyżurny ośrodka 510 280 121

Jak wygląda leczenie w ośrodku Medjol?

Leczenie w ośrodku Medjol realizowane jest zgodnie z autorskim programem zajęć z zakresu psychoedukacji i psychoterapii. Zanim jednak rozpocznie się terapia uzależnień, konieczna jest detoksykacja organizmu. Detoks trwa od kilku dni do nawet kilku tygodni w przypadkach, w których chory był długo uzależniony od silnych środków i w dużej mierze zniszczyły już one jego organizm. Podczas oczyszczania organizmu z toksyn może wystąpić drżenie rąk, bóle mięśniowe, biegunka, a nawet majaczenie. Wówczas konieczna jest właściwa farmakoterapia, którą dobiera nasza kadra medyczna. Odpowiednie leki pozwalają też na łagodniejszy przebieg detoksu organizmu, dzięki czemu nie jest on tak wyczerpujący i pozwala przejść do następnego etapu leczenia, jakim jest terapia uzależnień. Podczas zajęć grupowych chorzy mają szansę skonfrontować swoje doświadczenia i spojrzeć na nałóg z innej perspektywy. Terapia przybiera również formę zajęć indywidualnych, podczas których terapeuci starają się razem z chorym dotrzeć do wydarzenia lub emocji, które przyczyniły się do sięgnięcia po pierwszą butelkę, kreskę lub zatracenia się w grach hazardowych. Podczas leczenia chorzy przyswajają również techniki radzenia sobie z pokusami, które czekają ich w trzeźwym życiu. Należy bowiem podkreślić, że z uzależnienia nie można się wyleczyć, należy je oswoić i przygotować na to, że każdy słabszy dzień będzie walką z samym sobą. Jest to jednak walka bardzo satysfakcjonująca i warto ją podejmować za każdym razem z myślą o własny zdrowiu i szczęściu najbliższych. Podejmij walkę z wyniszczającym Cię uzależnieniem już dziś. Skontaktuj się z nami.

Chcesz skorzystać
ze wsparcia ośrodka uzależnień?

Gwarantujemy pełną dyskrecję i anonimowość Oraz zachowanie stosownej intymności świadczeń medycznych!

  CENTRUM MEDYCZNE MEDJOL
  ODDZIAŁ DETOKSYKACYJNY

  Trakt Pułaskiego 15,
  05-530 Czersk

  OŚRODEK PSYCHOTERAPII
  UZALEŻNIEŃ MEDJOL
  ODDZIAŁ STACJONARNY

  Ostrówek 20,
  05-660 Warka (gmina)

  BIURO MEDJOL

  Domaniewska 17/19 lokal 133
  02-672 Warszawa
  Call Now Button