Uzależnienia kładą się cieniem na życiu nie tylko samego chorego, ale całej jego rodziny. Mowa tu nie tylko o kwestiach finansowych, gdy uzależniony zatraca się w nałogu, tracąc pracę i źródło dochodów. Życie w rodzinie, którą tworzy osoba uzależniona, bywa wielokrotnie przyczyną problemów, z którymi w przyszłości borykają się dzieci uzależnionego. Warto podkreślić, że na leczenie nigdy nie jest za późno. Jeśli utraciłeś kontrolę nad swoim życiem, skontaktuj się z ośrodkiem odwykowym Medjol.

Terapia uzależnień Piaseczno

Leczenie uzależnień to pracochłonny proces, który wymaga wytrwałości i odwagi, by dotrzeć do problemu, wydarzenia lub traumy, która przyczyniła się szukania ukojenia w alkoholu, narkotykach, hazardzie lub grach. Dlatego najlepiej jest przeprowadzić go w zamkniętym ośrodku, w którym kadra medyczna całodobowo monitoruje stan Pacjentów. Ośrodek leczenia uzależnień w Piasecznie i okolicach, który położony jest w Czersku pod Warszawą, zatrudnia specjalistów z dziedziny psychiatrii, chorób wewnętrznych, terapeutów uzależnień oraz wykwalifikowany zespół pielęgniarek. Wszystko po to, by świadczyć najwyższej jakości opiekę podczas całego procesu leczenia. Czersk oddalony jest od Piaseczna o około 20 minut jazdy samochodem, ale na życzenie naszych pacjentów oferujemy przetransportowanie ich z Piaseczna do naszej placówki.

Centrum Medyczne Medjol

Medjol to prywatny, zamknięty ośrodek, który pomaga w walce z różnego rodzaju uzależnieniami. W naszej placówce specjalistyczną pomoc otrzymują zarówno uzależnieni od alkoholu, narkotyków, leków i dopaminy, jak i walczący z uzależnieniami behawioralnymi, czyli z nałogowym graniem lub hazardem. Jeśli borykasz się jednym z tych problemów i czujesz, że utraciłeś kontrolę nad własnym życiem, jak najszybciej rozpocznij leczenie uzależnień. To bardzo istotne, by chory sam stwierdził, że stan, w jakim się znalazł, wymaga specjalistycznej pomocy. Jeśli leczenie uzależnień Piaseczno rozpocznie się w wyniku nacisku ze strony bliskich i nie będzie zgodne z wolą chorego, to nie zakończy się sukcesem. Podczas pobytu w ośrodku Pacjent będzie musiał zmierzyć się ze swoimi słabościami i aby wytrwać w trzeźwości, niezbędna jest silna, wewnętrzna wiara we własne siły.

Oddział terapii uzależnień 780 140 130

Terapeuta dyżurny ośrodka 510 280 121

Jak wygląda leczenie w ośrodku Medjol?

Leczenie w ośrodku Medjol realizowane jest zgodnie z autorskim programem zajęć z zakresu psychoedukacji i psychoterapii. Zanim jednak rozpocznie się terapia uzależnień, konieczna jest detoksykacja organizmu. Detoks trwa od kilku dni do nawet kilku tygodni w przypadkach, w których chory był długo uzależniony od silnych środków i w dużej mierze zniszczyły już one jego organizm. Podczas oczyszczania organizmu z toksyn może wystąpić drżenie rąk, bóle mięśniowe, biegunka, a nawet majaczenie. Wówczas konieczna jest właściwa farmakoterapia, którą dobiera nasza kadra medyczna. Odpowiednie leki pozwalają też na łagodniejszy przebieg detoksu organizmu, dzięki czemu nie jest on tak wyczerpujący i pozwala przejść do następnego etapu leczenia, jakim jest terapia uzależnień. Podczas zajęć grupowych chorzy mają szansę skonfrontować swoje doświadczenia i spojrzeć na nałóg z innej perspektywy. Terapia przybiera również formę zajęć indywidualnych, podczas których terapeuci starają się razem z chorym dotrzeć do wydarzenia lub emocji, które przyczyniły się do sięgnięcia po pierwszą butelkę, kreskę lub zatracenia się w grach hazardowych. Podczas leczenia chorzy przyswajają również techniki radzenia sobie z pokusami, które czekają ich w trzeźwym życiu. Należy bowiem podkreślić, że z uzależnienia nie można się wyleczyć, należy je oswoić i przygotować na to, że każdy słabszy dzień będzie walką z samym sobą. Jest to jednak walka bardzo satysfakcjonująca i warto ją podejmować za każdym razem z myślą o własny zdrowiu i szczęściu najbliższych. Podejmij walkę z wyniszczającym Cię uzależnieniem już dziś. Skontaktuj się z nami.

Chcesz skorzystać
ze wsparcia ośrodka uzależnień?

Gwarantujemy pełną dyskrecję i anonimowość Oraz zachowanie stosownej intymności świadczeń medycznych!
Dariusz Rozkres
Dariusz Rozkres
2022-11-30
Jestem bardzo wdzięczny za profesjonalnie udzielaną pomoc, wspaniali terapeuci. Dziękuję, wreszcie uwieżylem w siebie.
Tomasz Cynkowski
Tomasz Cynkowski
2022-04-03
Serdeczne podziękowanie dla Osrodka Leczenia Uzależnień Medjol i całego zespołu, za danie mi nadzieji i szansy na nowe lepsze życie. Profesjonalizm, dobre podejście, wsparcie i pomoc lekarzy jest nieoceniona. Lekarze otaczają pacjentów fachową opieką, życzliwością, zrozumieniem i pełnym profesjonalizmem. Chciałbym bardzo podziękować za czas który spędziliśmy razem rozmawiając o moich problemach. Terapia ze mną była trudna za co bardzo dziękuję wszystkim terapeuta, pani terapeutce Dorocie. Pielęgniarki to istne Anioły z poczuciem humoru, które zawsze dodawały otuchy i siły do walki z problemem. Wielkie podziękowanie dla właściciela ośrodka Pana Grzegorza, ośrodek godny polecenia,czysty,położony w spokojnej okolicy,wspaniałe jedzenie, przemiła atmosfera. Podziękowanie dla pana Karola Anioła. Z życzeniami dalszych sukcesów oraz wszelkiej pomyślności wdzięczny pacjent Tomasz Cynkowski z Rodziną.
Galactic War
Galactic War
2021-08-16
Dzięki nim zawdzięczam wszystko co mam!
Best Fruit
Best Fruit
2021-08-16
Nie ma lepszych
hot stupki
hot stupki
2021-07-30
Super klinika! Polecam z całego serca!!!
Marek Klimasz
Marek Klimasz
2021-07-29
Super! Polecam to miejsce z całego serca.
Mich Mich
Mich Mich
2021-03-29
Super warunki i przemiła pomoc terapeutyczna . Doskonale pomagają wrócić do funkcjonowania w zdrowiu fizycznym i psychicznym oraz wzmocnienia własnej samooceny . Grupy wsparcia to najlepsza forma kontaktu po terapii . Bardzo dziękuję i polecam ! ❤
Ania
Ania
2021-01-06
Beznadziejna klinika, przez telefon obiecuje pielęgniarka niewiadomo co, a na miejscu nawet psychiatry niema ani pielegniarki, tylko kucharka.

CENTRUM MEDYCZNE MEDJOL
ODDZIAŁ DETOKSYKACYJNY

Trakt Pułaskiego 15,
05-530 Czersk

OŚRODEK PSYCHOTERAPII
UZALEŻNIEŃ MEDJOL
ODDZIAŁ STACJONARNY

Ostrówek 20,
05-660 Warka (gmina)

BIURO MEDJOL

Domaniewska 17/19 lokal 133
02-672 Warszawa
Call Now Button