Napisane przez:
Ośrodek NZOZ Leczenie Uzależnień i Detoks Warszawa
Terapeuta Uzależnień: Piotr Strojnowski.
Kategoria: Warto wiedzieć

Udostępnij

Terapeuta uzależnień to zawód o dużej odpowiedzialności. Zgodnie z obowiązującymi standardami musi posiadać nie tylko odpowiednie kompetencje zawodowe (ukończone studia, certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w kursach), ale także szereg cech i kompetencji miękkich, które pozwalają mu pomagać chorym w walce z nałogiem. To trudna praca, która wymaga ciągłego poszerzania swoich zdolności, a także dbania o własną higienę psychiczną. Naczelną wartością powinno być dobro pacjenta. W naszym ośrodku pracuje wielu doświadczonych specjalistów, którzy zachowując najwyższe standardy, zapewniają pełną dyskrecję podczas terapii indywidualnych, jak i grupowych.

Terapeuta uzależnień

Terapeuta do spraw uzależnień w porozumieniu z pacjentem określa metody oraz czas i miejsce przeprowadzenia terapii. W trakcie jej trwania nie wydaje ocen ani opinii o postępowaniu chorego, ponadto jest związany tajemnicą zawodową. Podczas sesji specjalista analizuje postępowanie uzależnionego, a także wspólnie z nim wypracowuje mechanizmy radzenia sobie z problemami, które są powodem nałogu. W trakcie terapii grupowej terapeuta do spraw uzależnień umożliwia utożsamienie się z grupą, a także wzmacnia poczucie jedności pomiędzy osobami, które uczestniczą w sesji. Do zadań specjalisty należy również podjęcie decyzji o zakończeniu leczenia lub konieczności jego kontynuacji. Terapeuta od uzależnień alkoholowych czy narkotyków ściśle współpracuje z innymi lekarzami, by zapewnić pełen komfort i bezpieczeństwo, szczególnie w trakcie odstawienia, którego objawy mogą zagrażać zdrowiu lub życiu chorego.

Terapeuta od uzależnień – terapia nawrotów

Ze względu na to, że po opuszczeniu ośrodka i powrocie do domu mogą pojawić się różnego rodzaju pokusy. Nałóg może nawracać, dlatego w ramach terapii nawrotów terapeuta do spraw uzależnień ponownie analizuje powody, które sprawiły, że uzależniony ponownie sięgnął po alkohol, narkotyki, czy wrócił do hazardu. Specjaliści prowadzą również terapię pogłębioną, której celem jest udział w warsztatach i pozostanie w kontakcie z terapeutą. W Centrum Medyczny Medjol pacjent po zakończeniu terapii jest objęty całoroczną nieodpłatną opieką. Może skorzystać ze spotkań  indywidualnych lub przyjechać na weekendowe pobyty.

Terapeuta leczenia uzależnień w Medjol

Jeżeli bliska Ci osoba jest uzależniona, to warto zasugerować jej wizytę u specjalisty, który oceni fazę choroby, a także zaproponuje odpowiednie leczenie i terapię. Centrum Medyczne Medjol powstało z myślą o tych pacjentach, którzy potrzebują stałej pomocy psychologicznej, a także farmakologicznej. Dzięki odwykowi w ośrodku zamkniętym pacjent ma szansę na odnalezienie właściwej dla siebie drogi do życia pozbawionego używek. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o szczegółach pobytu uzależnionych osób w ośrodku Medjol – skontaktuj się z nami. Nasz personel odpowie na wszelkie pytania i rozwieje wątpliwości.

 

O autorze: Piotr Strojnowski

Piotr Strojnowski jest dyplomowanym instruktorem terapii uzależnień. Ukończył Studium Terapii Uzależnień na Uniwersytecie Zielonogórskim w dziedzinie leczenia narkomanii oraz Studium Terapii Uzależnień i Studium Pomocy Psychologicznej w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie.

Skuteczne
leczenie
uzależnień

Już dzisiaj skorzystaj z konsultacji terapeutycznych i przekonaj się o skuteczności programu leczenia Centrum Medycznego Medjol.

Zobacz, co może dla Ciebie zrobić

CENTRUM MEDYCZNE MEDJOL
ODDZIAŁ DETOKSYKACYJNY

Trakt Pułaskiego 15,
05-530 Czersk

OŚRODEK PSYCHOTERAPII
UZALEŻNIEŃ MEDJOL
ODDZIAŁ STACJONARNY

Ostrówek 20,
05-660 Warka (gmina)

BIURO MEDJOL

Domaniewska 17/19 lokal 133
02-672 Warszawa
Call Now Button