Napisane przez:
Ośrodek NZOZ Leczenie Uzależnień i Detoks Warszawa
Terapeuta Uzależnień: Piotr Strojnowski.
Kategoria: Warto wiedzieć

Udostępnij

Picie jest szkodliwe – wpływa na stan zdrowia, znacząco pogarszając pracę wszystkich organów wewnętrznych. Szacuje się, że śmiertelność związana z nadmiernym piciem jest wyższa niż w przypadku takich chorób, jak gruźlica, HIV / AIDS czy cukrzyca. Blisko jedna trzecia zgonów jest spowodowana urazami powstałymi po utracie kontroli nad własnym ciałem. Kolejnymi przyczynami są choroby przewodu pokarmowego, choroby sercowo-naczyniowe, zakaźne oraz nowotwory. Na alkoholowe uszkodzenie wątroby, zapalenie trzustki, nowotwory i choroby serca umiera więcej kobiet niż mężczyzn. Wypadki, stosowanie przemocy, czy samobójstwa także pojawiają się w rodzinach osób uzależnionych, dlatego tak ważne jest zrozumienie mechanizmów uzależnienia, leczenie i walka o lepsze jutro.

Prywatny ośrodek od uzależnień

Prywatny ośrodek od uzależnień to zamknięta instytucja, która zapewnia profesjonalną pomoc osobom uzależnionym. Ośrodek oferuje każdemu, kto zmaga się z problemem alkoholowym leczenie, terapię i wsparcie, co pozwala stopniowo odzyskać kontrolę nad własnym życiem. W ośrodku na każdego pacjenta czeka odpowiednio dobrana terapia indywidualna, a także wsparcie na sesjach grupowych oraz opieka medyczna. Czas pobytu i program leczenia zależą od indywidualnych potrzeb pacjenta i stopnia nasilenia uzależnienia. W przypadku uzależnień od narkotyków, leków czy alkoholu w wielu przypadkach niezbędny jest detoks, by oczyścić organizm i zapobiegać wystąpieniu przykrych skutków choroby odstawianej.

 

Prywatne centrum medyczne – ośrodek leczenia uzależnień położony jest w spokojnej i zielonej okolicy, która sprzyja relaksowi i odprężeniu. Otoczenie ogrodu i cicha atmosfera umożliwia pacjentom skoncentrowanie się na swoim zdrowiu i skupienie na całym procesie leczenia. Wokół ośrodka rozciągają się piękne, zadbane tereny zielone. Taki spokojny krajobraz i ciche otoczenie sprzyjają pracy nad sobą i gwarantują poczucie anonimowości. W takim otoczeniu pacjenci mogą skupić się na swoim zdrowiu i dobrej kondycji emocjonalnej, co pomaga im w ich powrocie do zdrowego i szczęśliwszego życia.

 

Leczenie uzależnień w prywatnym ośrodku – dlaczego warto?

Leczenie uzależnień w prywatnym ośrodku to gwarancja odpowiedniej opieki i niemalże natychmiastowej pomocy. Zapewnia pacjentom prywatność i intymność, co pozwala w pełni skupić się na pracy nad sobą. Indywidualne podejście i opieka wykwalifikowanego personelu pozwala na realizowanie założonego planu leczenia i dążenie do powrotu do zdrowia. Niezbędne wyposażenie zapewnia każdemu odpowiednie warunki do funkcjonowania. Wspólne miejsce do jedzenia, siłownia do ćwiczeń czy stół do bilardu pozwalają na poznanie osób z podobnymi doświadczeniami. Dlaczego jeszcze warto wybrać prywatny ośrodek uzależnień od nałogów? Ze względu na krótszy czas oczekiwania w  porównaniu z leczeniem w szpitalach publicznych, co jest szczególnie ważne dla osób, które potrzebują natychmiastowej pomocy. Warto pamiętać, że koszt leczenia w prywatnym ośrodku jest zależny od długości pobytu, terapia w specjalistycznym miejscu gwarantuje najlepsze rezultaty.

 

Ponadto leczenie uzależnienia jest ważne, gdyż nałóg wpływa na jakość życia osoby uzależnionej i jej bliskich. Cierpi nie tylko zdrowie fizyczne, ale także psychika, o którą należy odpowiednio się zatroszczyć. Niezależnie od tego czy zmagasz się z lekomanią, hazardem, czy popadłeś w alkoholizm – prywatny ośrodek leczenia gwarantuje anonimowość i dyskrecję. Osoby uzależnione często niszczą relacje z rodziną czy znajomymi, stosując wobec nic przemoc fizyczną lub psychiczną. Dla wielu osób zmagających się z chorobą alkoholową zamknięty odwyk to jedyna szansa, by przestać pić i ponownie zawalczyć o rodzinę. W przypadku osób, które straciły majątek lub popadły w długi uzyskają one niezbędne informacje, dotyczące tego, gdzie szukać pomocy i jak stopniowo wyjść z kryzysu, wracając do pracy zawodowej.

 

Uzależnienie negatywnie wpływa na samoocenę i poczucie własnej wartości, a leczenie pomaga znaleźć w sobie siłę do walki. Pobyt  w powrocie do pozytywnego myślenia i dobrego samopoczucia.

Pamiętaj, że wychodzenie z nałogu jest długim i trudnym procesem, ale warto podjąć wyzwanie i ponownie stanąć na nogi.

O autorze: Piotr Strojnowski

Piotr Strojnowski jest dyplomowanym instruktorem terapii uzależnień. Ukończył Studium Terapii Uzależnień na Uniwersytecie Zielonogórskim w dziedzinie leczenia narkomanii oraz Studium Terapii Uzależnień i Studium Pomocy Psychologicznej w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie.

Skuteczne
leczenie
uzależnień

Już dzisiaj skorzystaj z konsultacji terapeutycznych i przekonaj się o skuteczności programu leczenia Centrum Medycznego Medjol.

Zobacz, co może dla Ciebie zrobić

CENTRUM MEDYCZNE MEDJOL
ODDZIAŁ DETOKSYKACYJNY

Trakt Pułaskiego 15,
05-530 Czersk

OŚRODEK PSYCHOTERAPII
UZALEŻNIEŃ MEDJOL
ODDZIAŁ STACJONARNY

Ostrówek 20,
05-660 Warka (gmina)

BIURO MEDJOL

Domaniewska 17/19 lokal 133
02-672 Warszawa
Call Now Button