Napisane przez:
Ośrodek NZOZ Leczenie Uzależnień i Detoks Warszawa
Terapeuta Uzależnień: Piotr Strojnowski.
Kategoria: Narkomania

Udostępnij

Każde uzależnienie to choroba, która wymaga podjęcia leczenia. Najpierw chory przechodzi detoks, czyli odtrucie organizmu, a później przychodzi czas na terapię odwykową. Podczas sesji indywidualnych oraz zajęć grupowych osoba uzależniona odzyskuje równowagę psychiczną i uczy się, jak na nowo przejąć kontrolę nad własnym życiem. Aby leczenie było efektywne i skuteczne należy spełnić kilka wymagań.

Jak dostać się na leczenie odwykowe

Wyróżnia się cztery fazy uzależnienia od narkotyków. W pierwszej tolerancja na używki jest niska, a samo zażywanie przez wielu uważane jest za niewinne. Jednak wystarczy chwila, aby przejść do drugiej fazy, w której chory już sam szuka narkotyków. W przypadku niektórych substancji uzależnienie postępuje w bardzo szybkim tempie, więc trzeba jak najwcześniej zdecydować się na odwyk narkotykowy. Zastanawiasz się, jak dostać się na leczenie odwykowe? Osoba uzależniona ma do wyboru odwyk narkotykowy na NFZ lub w prywatny ośrodek uzależnień od narkotyków.

Prywatne leczenie odwykowe

Aby zgłosić się na leczenie odwykowe w prywatnym Centrum Medycznym Medjol, wystarczy skorzystać z formularza kontaktowego na naszej stronie lub skontaktować się z nami telefonicznie. Terapie odwykowe prowadzone są przez najwyższej klasy specjalistów w Czersku pod Warszawą. Aby narkotykowy detoks mógł zostać przeprowadzony szybko i skutecznie, a całe leczenie można było uznać za zakończone sukcesem, bardzo istotne jest, aby pacjent przebywał w tym czasie z dala od swojego miejsca zamieszkania i dostępnych tam na wyciągnięcie ręki pokus.

Czy przymusowe terapie odwykowe są skuteczne?

Wychodzenie z uzależnienia to wieloetapowy proces, który aby był skuteczny, musi być podjęty dobrowolnie. Ośrodki odwykowe dla narkomanów takie jak Medjol zapewniają wszelkie niezbędne narzędzia do przeprowadzenia rozbudowanej terapii odwykowej. Jednak kluczowym czynnikiem sukcesu pozostaje nastawienie pacjenta. Uzależniony, który nie chce się leczyć i został zmuszony do przyjścia na odwyk, nie będzie dążył do rzeczywistej poprawy. Aby terapia od narkotyków była skuteczna, musi wynikać z własnej woli osoby chorej. Leczenie to walka zarówno z fizycznymi dolegliwościami, demonami przeszłości, jak i chwilami zwątpienia i kryzysami. Skuteczność leczenia zależy głównie od zaangażowania pacjenta, nie należy jednak ignorować roli, jaką w procesie wychodzenia z nałogu odgrywa ośrodek. Medjol zapewnia świetnie wyposażone pokoje, wykwalifikowaną opiekę medyczną oraz szeroki wachlarz aktywności, które stanowią ogromne wsparcie dla pacjentów podczas terapii.

Czy warto zgłosić się na leczenie odwykowe w prywatnej klinice?

Prywatne leczenie odwykowe to dla wielu uzależnionych dodatkowa motywacja, aby wykorzystać daną im szansę i nie zawieść zaufania najbliższych, którzy zdecydowali się sfinansować terapię. Uzależnienie od narkotyków lub alkoholu to choroba przez wielu uznawana za nieuleczalną, dlatego osoby, które zakończyły leczenie, muszą cały czas trwać w swoim postanowieniu. Pacjenci ośrodka Medjol mogą korzystać z terapii nawrotów, podczas której umacniają silną wolę i poznają metody, które pozwolą im uporać się z kryzysowymi sytuacjami poza murami kliniki.

O autorze: Piotr Strojnowski

Piotr Strojnowski jest dyplomowanym instruktorem terapii uzależnień. Ukończył Studium Terapii Uzależnień na Uniwersytecie Zielonogórskim w dziedzinie leczenia narkomanii oraz Studium Terapii Uzależnień i Studium Pomocy Psychologicznej w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie.

Skuteczne
leczenie
uzależnień

Już dzisiaj skorzystaj z konsultacji terapeutycznych i przekonaj się o skuteczności programu leczenia Centrum Medycznego Medjol.

Zobacz, co może dla Ciebie zrobić

CENTRUM MEDYCZNE MEDJOL
ODDZIAŁ DETOKSYKACYJNY

Trakt Pułaskiego 15,
05-530 Czersk

OŚRODEK PSYCHOTERAPII
UZALEŻNIEŃ MEDJOL
ODDZIAŁ STACJONARNY

Ostrówek 20,
05-660 Warka (gmina)

BIURO MEDJOL

Domaniewska 17/19 lokal 133
02-672 Warszawa
Call Now Button