Centrum Medyczne Medjol to ośrodek zamknięty, w którym otrzymasz niezbędną pomoc lekarską oraz wsparcie specjalistów w walce z nałogiem. Zajmujemy się leczeniem różnego rodzaju uzależnień. Wśród naszych Pacjentów są osoby borykające się z problemem alkoholowym, narkotykowym, nadużywające leków, uzależnione od dopalaczy, gier lub hazardu. Nigdy nie jest za późno, by odzyskać kontrolę nad własnym życiem. Jeśli borykasz się z jednym z tych problemów, skontaktuj się z nami.

Leczenie uzależnień Marki

Skuteczne leczenie uzależnień zależy od wielu czynników. Jednak najważniejsze jest nastawienie samego Pacjenta. Jeśli zdecyduje się on na odwyk pod wpływem presji najbliższych, leczenie prawdopodobnie nie zakończy się sukcesem. Decyzja o chęci podjęcia leczenia musi być samodzielna. Dlaczego to takie ważne? Podczas terapii odwykowej Pacjent będzie musiał stoczyć walkę ze słabościami ciała i umysłu, a do tego konieczna jest wewnętrzna motywacja. Na to, czy terapia uzależnień skończy się sukcesem, wpływ ma również miejsce i forma leczenia. Warto zdecydować się na zamknięty ośrodek leczenia uzależnień. W Markach niestety taka placówka nie ma swojej siedziby, ale należy podkreślić, że prowadzenie leczenia odwykowego w miejscu zamieszkania jest niewłaściwym wyborem. Chory przebywa bowiem w środowisku, które dobrze znane i które podświadomie łączy się już z chwilami upojenia alkoholowego lub odurzenia innymi substancjami. Ponadto w chwilach kryzysu i zwątpienia osoby leczące się blisko swojego domu, łatwiej zdobędą szkodliwą substancję, ponieważ mają łatwy dostęp do dotychczasowych źródeł. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie oddalona od miejsca zamieszkania terapia uzależnień. Marki od ośrodka odwykowego Medjol dzieli godzina jazdy samochodem. Placówka położona jest w Czersku pod Warszawą. Wszechobecna zieleń, która otacza Centrum Medyczne, stanowi ukojenie dla naszych Pacjentów i pozwala na codzienne, wyciszające spacery.

Oddział terapii uzależnień 780 140 130

Terapeuta dyżurny ośrodka 510 280 121

Jak wygląda leczenie uzależnień?

Na leczenie składa się detoks organizmu oraz terapia uzależnień. Podczas oczyszczania ciała ze szkodliwych substancji dojść może do wystąpienia objawów zespołu abstynencyjnego. Wówczas konieczne może być wdrożenie wsparcia farmakologicznego. Leki pozwolą załagodzić reakcję organizmu (drżenie rąk, wahania ciśnienia, bezsenność czy biegunki) i szybciej przejść przez etap odtrucia. W zależności od czasu trwania uzależnienia, rodzaju przyjmowanych substancji oraz indywidualnych uwarunkowań organizmu etap detoksykacji może trwać od kilku dni do kilku tygodni.  Po detoksie nadchodzi czas na terapię, od której przebiegu zależy całe leczenie uzależnień. Ośrodek Medjol pracuje zgodnie z autorskim programem, na który składa się zarówno terapia indywidualna, jak i grupowa. Każda z form jest potrzebna, bo dotrzeć do sedna problemu, spojrzeć z innej perspektywy na spustoszenie, jakie nałogi sieją w życiu i przyswoić techniki, które pozwolą oprzeć się pokusie sięgnięcia po szkodliwą substancję w przyszłości. Dodatkowo po ukończeniu leczenia nasi Pacjenci mogą skorzystać z zajęć wzmacniających realizowanych w ramach terapii nawrotów. Niestety nie można całkowicie wyleczyć się z alkoholizmu, lekomanii czy uzależnienia od hazardu. Dlatego tak istotne jest wsparcie terapeutów także wtedy, gdy zakończy się stacjonarne leczenie uzależnień Marki.

Walka z nałogiem pod okiem specjalistów jest nie tylko skuteczna, ale i bezpieczna. Naszą kadrę zasilają wykwalifikowani terapeuci, psychiatrzy, lekarze specjaliści chorób wewnętrznych i zespół pielęgniarek, które przez całą dobę monitorują stan zdrowia Pacjentów. Ośrodek Medjol zapewnia pełną dyskrecję i anonimowość. Nie bój się zawalczyć o własne życie, porzucając zgubny nałóg. Razem z terapeutami dotrzesz do sedna problemu i dowiesz się, jak naprawić relacje z najbliższymi i wytrwać w trzeźwości.

Chcesz skorzystać
ze wsparcia ośrodka uzależnień?

Gwarantujemy pełną dyskrecję i anonimowość Oraz zachowanie stosownej intymności świadczeń medycznych!
Dariusz Rozkres
Dariusz Rozkres
2022-11-30
Jestem bardzo wdzięczny za profesjonalnie udzielaną pomoc, wspaniali terapeuci. Dziękuję, wreszcie uwieżylem w siebie.
Tomasz Cynkowski
Tomasz Cynkowski
2022-04-03
Serdeczne podziękowanie dla Osrodka Leczenia Uzależnień Medjol i całego zespołu, za danie mi nadzieji i szansy na nowe lepsze życie. Profesjonalizm, dobre podejście, wsparcie i pomoc lekarzy jest nieoceniona. Lekarze otaczają pacjentów fachową opieką, życzliwością, zrozumieniem i pełnym profesjonalizmem. Chciałbym bardzo podziękować za czas który spędziliśmy razem rozmawiając o moich problemach. Terapia ze mną była trudna za co bardzo dziękuję wszystkim terapeuta, pani terapeutce Dorocie. Pielęgniarki to istne Anioły z poczuciem humoru, które zawsze dodawały otuchy i siły do walki z problemem. Wielkie podziękowanie dla właściciela ośrodka Pana Grzegorza, ośrodek godny polecenia,czysty,położony w spokojnej okolicy,wspaniałe jedzenie, przemiła atmosfera. Podziękowanie dla pana Karola Anioła. Z życzeniami dalszych sukcesów oraz wszelkiej pomyślności wdzięczny pacjent Tomasz Cynkowski z Rodziną.
Galactic War
Galactic War
2021-08-16
Dzięki nim zawdzięczam wszystko co mam!
Best Fruit
Best Fruit
2021-08-16
Nie ma lepszych
hot stupki
hot stupki
2021-07-30
Super klinika! Polecam z całego serca!!!
Marek Klimasz
Marek Klimasz
2021-07-29
Super! Polecam to miejsce z całego serca.
Mich Mich
Mich Mich
2021-03-29
Super warunki i przemiła pomoc terapeutyczna . Doskonale pomagają wrócić do funkcjonowania w zdrowiu fizycznym i psychicznym oraz wzmocnienia własnej samooceny . Grupy wsparcia to najlepsza forma kontaktu po terapii . Bardzo dziękuję i polecam ! ❤
Ania
Ania
2021-01-06
Beznadziejna klinika, przez telefon obiecuje pielęgniarka niewiadomo co, a na miejscu nawet psychiatry niema ani pielegniarki, tylko kucharka.

CENTRUM MEDYCZNE MEDJOL
ODDZIAŁ DETOKSYKACYJNY

Trakt Pułaskiego 15,
05-530 Czersk

OŚRODEK PSYCHOTERAPII
UZALEŻNIEŃ MEDJOL
ODDZIAŁ STACJONARNY

Ostrówek 20,
05-660 Warka (gmina)

BIURO MEDJOL

Domaniewska 17/19 lokal 133
02-672 Warszawa
Call Now Button