Centrum Medyczne Medjol to ośrodek zamknięty, w którym otrzymasz niezbędną pomoc lekarską oraz wsparcie specjalistów w walce z nałogiem. Zajmujemy się leczeniem różnego rodzaju uzależnień. Wśród naszych Pacjentów są osoby borykające się z problemem alkoholowym, narkotykowym, nadużywające leków, uzależnione od dopalaczy, gier lub hazardu. Nigdy nie jest za późno, by odzyskać kontrolę nad własnym życiem. Jeśli borykasz się z jednym z tych problemów, skontaktuj się z nami.

Leczenie uzależnień Marki

Skuteczne leczenie uzależnień zależy od wielu czynników. Jednak najważniejsze jest nastawienie samego Pacjenta. Jeśli zdecyduje się on na odwyk pod wpływem presji najbliższych, leczenie prawdopodobnie nie zakończy się sukcesem. Decyzja o chęci podjęcia leczenia musi być samodzielna. Dlaczego to takie ważne? Podczas terapii odwykowej Pacjent będzie musiał stoczyć walkę ze słabościami ciała i umysłu, a do tego konieczna jest wewnętrzna motywacja. Na to, czy terapia uzależnień skończy się sukcesem, wpływ ma również miejsce i forma leczenia. Warto zdecydować się na zamknięty ośrodek leczenia uzależnień. W Markach niestety taka placówka nie ma swojej siedziby, ale należy podkreślić, że prowadzenie leczenia odwykowego w miejscu zamieszkania jest niewłaściwym wyborem. Chory przebywa bowiem w środowisku, które dobrze znane i które podświadomie łączy się już z chwilami upojenia alkoholowego lub odurzenia innymi substancjami. Ponadto w chwilach kryzysu i zwątpienia osoby leczące się blisko swojego domu, łatwiej zdobędą szkodliwą substancję, ponieważ mają łatwy dostęp do dotychczasowych źródeł. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie oddalona od miejsca zamieszkania terapia uzależnień. Marki od ośrodka odwykowego Medjol dzieli godzina jazdy samochodem. Placówka położona jest w Czersku pod Warszawą. Wszechobecna zieleń, która otacza Centrum Medyczne, stanowi ukojenie dla naszych Pacjentów i pozwala na codzienne, wyciszające spacery.

Oddział terapii uzależnień 780 140 130

Terapeuta dyżurny ośrodka 510 280 121

Jak wygląda leczenie uzależnień?

Na leczenie składa się detoks organizmu oraz terapia uzależnień. Podczas oczyszczania ciała ze szkodliwych substancji dojść może do wystąpienia objawów zespołu abstynencyjnego. Wówczas konieczne może być wdrożenie wsparcia farmakologicznego. Leki pozwolą załagodzić reakcję organizmu (drżenie rąk, wahania ciśnienia, bezsenność czy biegunki) i szybciej przejść przez etap odtrucia. W zależności od czasu trwania uzależnienia, rodzaju przyjmowanych substancji oraz indywidualnych uwarunkowań organizmu etap detoksykacji może trwać od kilku dni do kilku tygodni.  Po detoksie nadchodzi czas na terapię, od której przebiegu zależy całe leczenie uzależnień. Ośrodek Medjol pracuje zgodnie z autorskim programem, na który składa się zarówno terapia indywidualna, jak i grupowa. Każda z form jest potrzebna, bo dotrzeć do sedna problemu, spojrzeć z innej perspektywy na spustoszenie, jakie nałogi sieją w życiu i przyswoić techniki, które pozwolą oprzeć się pokusie sięgnięcia po szkodliwą substancję w przyszłości. Dodatkowo po ukończeniu leczenia nasi Pacjenci mogą skorzystać z zajęć wzmacniających realizowanych w ramach terapii nawrotów. Niestety nie można całkowicie wyleczyć się z alkoholizmu, lekomanii czy uzależnienia od hazardu. Dlatego tak istotne jest wsparcie terapeutów także wtedy, gdy zakończy się stacjonarne leczenie uzależnień Marki.

Walka z nałogiem pod okiem specjalistów jest nie tylko skuteczna, ale i bezpieczna. Naszą kadrę zasilają wykwalifikowani terapeuci, psychiatrzy, lekarze specjaliści chorób wewnętrznych i zespół pielęgniarek, które przez całą dobę monitorują stan zdrowia Pacjentów. Ośrodek Medjol zapewnia pełną dyskrecję i anonimowość. Nie bój się zawalczyć o własne życie, porzucając zgubny nałóg. Razem z terapeutami dotrzesz do sedna problemu i dowiesz się, jak naprawić relacje z najbliższymi i wytrwać w trzeźwości.

Chcesz skorzystać
ze wsparcia ośrodka uzależnień?

Gwarantujemy pełną dyskrecję i anonimowość Oraz zachowanie stosownej intymności świadczeń medycznych!

  CENTRUM MEDYCZNE MEDJOL
  ODDZIAŁ DETOKSYKACYJNY

  Trakt Pułaskiego 15,
  05-530 Czersk

  OŚRODEK PSYCHOTERAPII
  UZALEŻNIEŃ MEDJOL
  ODDZIAŁ STACJONARNY

  Ostrówek 20,
  05-660 Warka (gmina)

  BIURO MEDJOL

  Domaniewska 17/19 lokal 133
  02-672 Warszawa
  Call Now Button