Publikacje naukowe uzależnienie definiują jako stan zaburzenia zdrowia psychicznego i fizycznego, jednostkę chorobową, która objawia się niekontrolowanym zażywaniem jakiejś substancji. Warto jednak wiedzieć, że wyróżnia się różne rodzaje uzależnień: psychiczne, fizyczne, społeczne oraz behawioralne. Każde z nich zaczyna się w momencie przekroczenia pewnej granicy, za którą przyjemność staje się zniewoleniem.

Ośrodek leczenia uzależnień Otwock

Prywatne Centrum Medyczne Medjol zajmuje się leczeniem alkoholizmu, narkomanii, uzależnienia od leków, dopalaczy, a także od hazardu, a nawet gier. Naszą kadrę tworzą doświadczeni terapeuci uzależnień, psychiatrzy, psychoterapeuci, zespół pielęgniarek, a także specjaliści chorób wewnętrznych. Staramy się zapewnić naszym pacjentom odpowiednie wsparcie tak, by mogli ukończyć leczenie uzależnień i powrócić do trzeźwego, lepszego życia. Nasz ośrodek jest oddalony od Otwocka o około 20-30 minut jazdy samochodem.  Na Twoją prośbę zorganizujemy dla Ciebie przejazd, abyś mógł jak najszybciej znaleźć się pod skrzydłami doświadczonej kadry i rozpocząć walkę z uzależnieniem. Odzyskiwanie kontroli nad własnym życiem nie jest łatwe, wymaga czasu i przede wszystkim pracy. Podczas całego leczenia należy unikać pokus, dlatego najlepszym wyborem będzie placówka oddalona od miejsca zamieszkania. Decydując się na odwyk, który oferuje ośrodek leczenia uzależnień w Otwocku, będziesz wystawiony za ogromną próbę silnej woli. Leczenie uzależnienia w znanej okolicy bywa mniej skuteczne, ponieważ pacjent na wyciągnięcie ręki ma wszystkie wykorzystywane dotychczas źródła alkoholu, narkotyków, czy łatwy dostęp do leków. Na czas leczenia dobrze jest zmienić okolicę, aby odciąć się od niekorzystnego wpływu otoczenia, który może być zgubny szczególnie podczas detoksykacji, gdy objawy związane z odstawieniem danej substancji lub zaprzestaniem pewnych czynności są szczególnie uciążliwe.

Oddział terapii uzależnień 780 140 130

Terapeuta dyżurny ośrodka 510 280 121

Jak wygląda leczenie uzależnień?

Leczenie uzależnień składa się z dwóch głównych etapów. Pierwszym z nich jest oczywiście detoksykacja organizmu. W przypadku alkoholu lub narkomanii jest to całkowite odcięcie chorego od dostępu do szkodliwych substancji. Podczas takiego odtrucia dojść może do wystąpienia objawów abstynencyjnych takich jak bóle głowy, lęki czy drżenie ciała. Wówczas personel służy wsparciem (również farmakologicznym), aby załagodzić przykre dolegliwości. Taki detoks trwa od kilku do nawet kilkunastu dni. Wszystko zależy bowiem od czasu trwania uzależnienia, rodzaju uzależniającej substancji i poziomu destrukcji organizmu. Po przeprowadzonym odtruciu, zaczyna się terapia uzależnień. I to ten etap jest kluczem do skutecznego leczenia. U podstaw każdego przypadku alkoholizmu, lekomanii, uzależnienia od gier czy dopalaczy leży bowiem przyczyna. Może być nią na przykład rozwód, tragedia rodzinna lub traumy z dzieciństwa. Sam nałóg bywa zaledwie destrukcyjnym objawem, bezgłośnym błaganiem o pomoc w sprawie, która od wewnątrz niszczy niczego nieświadomego człowieka. Aby zatem terapia uzależnień przebiegła prawidłowo, konieczne jest dotarcie do sedna problemu. W tym celu pacjenci ośrodka Medjol uczęszczają na intensywne zajęcia terapeutyczne, które przybierają formę zajęć grupowych i indywidualnych. Leczenie uzależnień Otwock, które realizowane jest w Czersku w ośrodku Medjol realizowane jest według autorskiego, sprawdzonego programu. Podczas spotkań omawiane są również sposoby radzenia sobie z pokusami w przyszłości. Warto bowiem podkreślić, że całkowite wyleczenie z alkoholizmu, narkomanii czy uzależnienia od hazardu nie jest możliwe. Nie da się cofnąć raz przekroczonej granicy. Jednak każdy ma prawo do szczęśliwego, trzeźwego życia. Bez względu na to, jak bardzo pobłądził w przeszłości. Trzeźwi alkoholicy czy lekomani każdego dnia toczą mniejsze lub większe walki o to, by w chwili słabości nie sięgnąć po zgubną substancję lub nie wrócić do destrukcyjnego zachowania. Dlatego będąc pacjentem Centrum Medycznego Medjol, możesz uczestniczyć w terapii nawrotów, która przyjmuje formę zajęć wzmacniających. Potrzebujesz wsparcia osób, które wiedzą, przez co przechodzisz i posiadają specjalistyczną wiedzę na temat tego, jak Ci pomóc? Skontaktuj się z nami.

Chcesz skorzystać
ze wsparcia ośrodka uzależnień?

Gwarantujemy pełną dyskrecję i anonimowość Oraz zachowanie stosownej intymności świadczeń medycznych!

  CENTRUM MEDYCZNE MEDJOL
  ODDZIAŁ DETOKSYKACYJNY

  Trakt Pułaskiego 15,
  05-530 Czersk

  OŚRODEK PSYCHOTERAPII
  UZALEŻNIEŃ MEDJOL
  ODDZIAŁ STACJONARNY

  Ostrówek 20,
  05-660 Warka (gmina)

  BIURO MEDJOL

  Domaniewska 17/19 lokal 133
  02-672 Warszawa
  Call Now Button